Krystian Wieczorek
Starscream, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Artur Łokietek - 1 Marca 2021

Krystian Wieczorek odszedł z TVP. Właśnie ujawnił powód

Wielkie zmiany w hitowym serialu TVP. Krystian Wieczorek nie będzie już wcielał się w postać detektywa w serialu „Komisarz Alex”. Produkcja szuka jego następcy, a aktor właśnie wyjawił prawdziwe powody zrezygnowania ze świetnie przyjętej roli.

„Komisarz Alex” jest bez wątpienia jedną z większych i chętniej oglądanych produkcji TVP. Emitowany od 2012 roku serial został świetnie przyjęty przez widzów, którzy regularnie oczekują na kolejne odcinki zmagań czworonożnego detektywa i jego opiekuna.

Nie da się ukryć, że spora w tym zasługa właśnie aktorów dobranych do głównych ról, którzy świetnie ze sobą współgrają. Mowa oczywiście o chyba najbardziej znanym w naszym kraju owczarku niemieckim i jego opiekunie, w którego od trzech lat wcielał się Krystian Wieczorek. Niespodziewanie popularny aktor zrezygnował z dalszego występowania w tej produkcji.

- Zgłosił nam, że dostał rolę w nowej produkcji konkurencyjnej stacji. Niestety, nie da się związanych z nią zajętości pogodzić ze zdjęciami do "Komisarza Aleksa", dlatego stacja rozpoczęła poszukiwania nowego odtwórcy opiekuna czworonożnego detektywa – wyjaśnił producent serialu, Sławomir Jóźwik w rozmowie z „SE”.

Teraz Wieczorek postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i dokładnie opowiedzieć o tym, co skłoniło go do rezygnacji. Okazuje się, że główną przyczyną całego zamieszania jest troska o prywatne sprawy i dobro rodziny.

Klienci mogą być zadowoleni. Bezkonkurencyjna oferta na wiele produktów w BiedronceKlienci mogą być zadowoleni. Bezkonkurencyjna oferta na wiele produktów w BiedronceCzytaj dalej

Kto wcieli się w główną rolę w serialu „Komisarz Alex”?

Widzowie i media przez miesiące spekulowały odnośnie powodów rezygnacji popularnego aktora. Tłumaczenie producenta nie było bowiem wystarczająco klarowne. Teraz gwiazdor zdecydował się na rozmowę z „Show”, w którym zdradził prawdziwe powody swojej decyzji. Najważniejsza jest rodzina, jak się okazuje.

- Mam małe dziecko, rodzinę i bycie marynarzem w Łodzi przez cztery lata było zabieraniem czasu mojej rodzinie. (...) Przyszedł ten moment, że wracanie do domu jest ważniejsze niż wracanie do hotelu. Nie chciałem składać mojej rodziny na ołtarzu aktorstwa. To była bardzo przemyślana decyzja – wyjaśnił Wieczorek.

- Nie chciałem być jak Zbyszek Wodecki, na którego widok córka mówiła: "Mamo, patrz, pan z telewizji do nas przyjechał". Gdybym chciał, pogodziłbym pracę w trzech serialach. Nie raz tak robiłem, czasem grałem w pięciu produkcjach naraz, ale wtedy byłem na innym etapie życia. Teraz najważniejsze jest, żeby wracać do domu. Moja córka ma niecałe trzy latka. Chcę z nią budować więź, a tego nie da się później nadrobić – tłumaczy popularny aktor. Troska o rodzinę wygrała z rolą w popularnym hicie TVP.

Nie znaczy to, że gwiazda telewizji nie będzie już występować w filmach czy serialach. Już niedługo pojawić się ma nowy serial z jego udziałem, „Komisarz Mama” emitowany na Polsacie. TVP źle przyjęło jego przejście do konkurencji, więc postanowiono rzekomo uśmiercić jego postać w „Komisarzu Alexie”.

Publiczny nadawca już teraz szuka nowej osoby do przejęcia roli opiekuna psa Alexa. Nowy aktor ma „być bardziej męski i charyzmatyczny od poprzedniego, gdyż jego bohater wychowywał się na ulicy, jest szorstki i dobrze się bije”. Z przecieków wydaje się, że największe szanse mają Lesław Żurek, Kamil Maćkowiak i Michał Czernecki.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: teleshow.wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News