sanepid pilny apel
Fot. Wikimedia Pankrzysztoff CC BY-SA 3.0
Mateusz Sidorek - 28 Marca 2021

Kilkoro duchownych zakażonych, pilny apel do wiernych. Mogli mieć dłuższy kontakt z chorymi

Po tym, jak u kilku braci z klasztoru dominikanów w Lublinie stwierdzono koronawirusa, sanepid postanowił objąć kwarantanną cały obiekt. W związku z tym świątynia będzie zamknięta przez cały Wielki Tydzień. Lubelski klasztor będzie mógł zostać otwarty dopiero po 5 kwietnia. Dziennikarze przekazali informację w sobotę 26 marca.

Dziennikarze z Lublina w sobotę 27 marca potwierdzili, że sanepid przekazał informacje o pozytywnych testach miejscowych duchownych. Dominikanie z klasztoru zarazili się koronawirusem i w związku z tym cała świątynia zostanie zamknięta na czas Wielkiego Tygodnia. Do 5 kwietnia msze będą odprawiane za zamkniętymi drzwiami.

Ze względu na decyzję sanepidu, który postanowił nałożyć kwarantannę na cały klasztor dominikanów w Lublinie, duchowni mogą modlić się z wiernymi wspólnie jedynie za pośrednictwem platformy YouTube. Bracia zakonni dodali też, że w tym czasie nie będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

Sanepid w Lublinie zamknął klasztor

Wiadomość o decyzji sanepidu duchowni przekazali też na oficjalnym Facebooku. Dominikanie potwierdzili, że klasztor pozostanie zamknięty do 5 kwietnia. Spotkania z członkami wspólnoty będą niemożliwe.

Kilku braci w naszej wspólnocie przechodzi zakażenie w związku z tym, Klasztor został objęty kwarantanną do 5 kwietnia. W tym czasie klasztor (w tym krużganki i muzeum) pozostaną zamknięte. Nie będzie także możliwości spotkania się z braćmi z naszej wspólnoty– przekazali dominikanie w komunikacie.

Złożono zawiadomienie do prokuratury ws. MorawieckiegoZłożono zawiadomienie do prokuratury ws. MorawieckiegoCzytaj dalej

W dalszej części wiadomości dominikanie opublikowali też godziny, w których możliwa będzie prywatna modlitwa. Msze święte będą sprawowane za zamkniętymi drzwiami. Bracia zaapelowali też, by każdy, kto w ostatnim czasie miał z nimi kontakt, skontaktował się ze służbami sanitarnymi.

Sanepid czeka na sygnały od wiernych

Dominikanie potwierdzili, że „wszystkie zamówione na te dni intencje mszalne zostaną odprawione”, jednak wierni nie będą mogli otrzymać sakramentu pokuty i pojednania. Bracia podali też szczegółowe informacje dotyczące zagrożenia epidemicznego.

Z informacji przekazanych przez dominikanów wynika, że każdy, kto miał kontakt z braćmi od niedzieli 21 marca br., powinien zwrócić się do sanepidu. Duchowni będą regularnie aktualizowali dane na swoim Facebooku.

Osoby, które od niedzieli 21 marca miały kontakt z dominikanami, powinny zadzwonić pod ten numer sanepidu: 222 500 115. Jak dotąd nie poinformowano, w jakim stanie są zarażeni bracia. Dominikanie poprosili o modlitwę.

Niedawno pisaliśmy też o dolnośląskim sanepidzie, który poszukuje wiernych z kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie. Osoby, które w dniach 12-14 marca przyjmowały komunię podczas nabożeństw, mogą być zagrożone.

sanepid zamyka kościół

Z: Facebook Dominikanie Lublin

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News