Katarzyna Glinka Instagram
instagram.com/katarzynaglinka/
Wiadomości Pikio - 17 Czerwca 2019

Katarzyna Glinka: Instagram, wiek, partner, dzieci, mąż, wzrost

Katarzyna Glinka - co wiemy o jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek? Jak przebiegała do tej pory jej kariera zawodowa? Czy równie dobrze wiodło jej się w życiu prywatnym? Po rozstaniu z mężem aktorka wreszcie odnalazła miłość, niedawno mogliśmy nawet słyszeć o jej zaręczynach.

Katarzyna Glinka wiek i wzrost

Katarzyna Glinka to bardzo lubiana postać, fani produkcji, w których występuje, chcą wiedzieć o uwielbianej bohaterce praktycznie wszystko. Najbardziej interesuje ich jej biografia, ale również to ile ma lat. Kobieta urodziła się 19 kwietnia 1977 roku, więc dziś ma 42 lata, taka data urodzenia i wiek mogą zadziwić, ponieważ patrząc na aktorkę, większość stwierdza, że ledwo przekroczyła trzydziestkę. Jeśli chodzi o jej wzrost, to Katarzyna Glinka mierzy jedynie 162 centymetry, więc jest dosyć niska.

Co wiemy o jej życiorysie? Czy od zawsze pragnęła wiązać swoją przyszłość z aktorstwem? Otóż tak, już w dzieciństwie wykazywała artystyczną duszą, a na pierwszy plan wychodził jej talent do gry i śpiewu, dlatego też kształciła się w tym kierunku. I choć jej ojciec jest ekonomistą i ciężko mu było zrozumieć decyzję córki, nigdy nadmiernie nie ingerował w jej wybory.

W swoim rodzinnym Dzierżoniowie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia, by następnie aplikować do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, z której dyplom otrzymała w 2001 roku, by dopiero później rozpocząć swoją karierę zawodową.

- Zawodowo jestem na bardzo dobrym etapie, bo wykonuję pracę, która mnie satysfakcjonuje. Pracuję w teatrze i tam się realizuję. Dobrze odnajduje się w komedii, kocham to i wiem, że sprawianie przyjemności innym daje im dużą satysfakcję - mówiła z jednym z wywiadów.

Katarzyna Glinka - Instagram

Katarzyna Glinka jak większość gwiazd prężnie rozwija swoje media społecznościowe, na Instagramie obserwuje ją ponad 150 tysięcy internautów, którzy chętnie reagują i komentują fotografię z życia ich ulubionej gwiazdy. W obecnych czasach to chyba najpopularniejszy sposób komunikowania się celebrytów ze swoimi odbiorcami.

- Staram się robić wszystko, żeby nie dostarczać łowcom taniej sensacji podstaw do pisania o mnie, ale też jakoś specjalnie się tym nie przejmuję. To nie jest miły aspekt mojej pracy - wyznała aktorka.

Aktorka tam dzieli się swoją codziennością, formami spędzania wolnego czasu, przygotowania do nowych ról czy czasu spędzonego z najbliższymi. Chętnie wstawia zdjęcia z wakacji i te zza kulis teatru, jeśli akurat przygotowuje się do jakiegoś spektaklu lub z planu serialu, w którym występuje. Chętnie zdradza również sekrety swojej urody i figury, pokazując urywki swojego dnia.

Obrazy Pikio

Katarzyna Glinka: Pierwsza Miłość i inne produkcje

Katarzyna Glinka zadebiutowała w 2002 roku w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, później natomiast wcieliła się w postać Hesi w warszawskim Teatrze Polskim w sztuce Dulscy Z.O.O., obecnie na stałe związana jest z Teatrem Kwadrat.

Na szklanym ekranie pojawiła się zaraz po studiach w serialu TVP Klan, gdzie przez jakiś czas regularnie pojawiała się jako Dominika, koleżanka Agnieszki i Tomka. Na swoim koncie ma również wiele innych polskich produkcji, na przykład: Szpital na peryferiach, Samo Życie, Na dobre i na złe, Tancerze, Przyjaciółki, Daleko od noszy, a także Barwy szczęścia, gdzie wcielała się z Kasię Górkę oraz Pierwsza miłość jako salowa Justyna Zarzecka, pielęgniarka na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. Jej serialowa postać wdała się w romans z Arturem Kulczykiem (Łukasz Płoszajski).

Na fali popularności gwiazda wzięła udział w kilku programach telewizyjnych, między innymi było to show Gwiazdy tańczą na lodzie, gdzie zajęła trzecie miejsce oraz Taniec z gwiazdami, tam wraz ze Stefano Terazzino zajęła drugie miejsce.

Katarzyna Glinka i Przemysław Gołdon, były mąż. Co ich poróżniło?

Aktorka, kiedy na początku swojej kariery przeprowadziła się do Warszawy, poznała Przemysława Gołdona, z którym tworzyła związek przez około dziesięć lat. Małżeństwo doczekało się syna Filipa, urodzonego 2 lutego 2012 roku. Para rozstała się w 2015 roku i jak twierdziła aktorka, była to dojrzała decyzja obojga partnerów.

- On taki straszny, ona taka pokrzywdzona. Ile można? Nie jestem ofiarą tego małżeństwa z potworem. Najzwyczajniej w świecie chciałam zamknąć ten rozdział i uciąć wszelkie plotki i spekulacje. Podkreślę to jeszcze raz: ten etap w moim życiu jest już zakończony - aktorka dementowała plotki na temat swojego byłego już męża.

Katarzyna Glinka partner

Katarzyna Glinka od jakiegoś czasu spotyka się z Jarosławem Bienickim, prezesem Runmageddonu. Para poznała się na jednej z imprez sportowych, które organizował mężczyzna, aktorka po przebiegnięciu wycieńczającego maratonu wpadła w oko Bienieckiego, któremu zaimponowała siłą i wolą walki.

W marcu tego roku para zaręczyła się i oczywiście informacją tą podzieliła się na swoich mediach społecznościowych. Mężczyzna oświadczył się aktorce sześć miesięcy po poznaniu, dokładnie po 183 dniach od pierwszej randki, tyle też było róż, które wręczył ukochanej. Po spektaklu, w którym występowała Katarzyna Glinka, Jarosław Bieniecki wszedł na scenę i zapytał aktorkę o rękę, zarówno kobieta, jak i publiczność Teatru Kwadrat była zachwycona.

Obrazy Pikio

Katarzyna Glinka dzieci

2 lutego 2012 roku Katarzyna Glinka została po raz pierwszy mamą, jej syn Filip ma już 7 lat, jest on owocem miłości aktorki i Przemysława Gołdona, jej byłego męża. Aktorka chętnie chwali się osiągnięciami pierworodnego oraz ich wspólnie spędzonym czasem w mediach społecznościowych, jednak nigdy nie pokazuje twarzy dziecka, oczywiście dla bezpieczeństwa.

- Nie widzę potrzeby, żeby grać życiem prywatnym. Odkrywam je na tyle, na ile potrzebuję. W życiu są różne momenty i nie chcę wywlekania tego do oceny publicznej. Skupiam się na tym, co robię zawodowo, dzielę się tym, co jest istotne i ma znaczenie - wyznała w jednym z wywiadów.

Obrazy Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klaudia Halejcio: Insta aktorki to prawdziwa bomba
  2. Wstrząsająca przemiana Magdy Gessler. Jak wygląda w prostych włosach?
  3. Fenomenalna Grażyna Wolszczak. Życie jej nie oszczędzało, a mimo to zachwyca wyglądem
  4. Agnieszka Włodarczyk: wiek, dzieci, Facebook. Ile lat ma aktorka znana z 13 posterunku?
  5. Nowy partner Magdaleny Cieleckiej jest od niej młodszy. Od kiedy ze sobą są?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News