Grażyna Wolszczak - zdjęcie
youtube.com/tvnpl
Wiadomości Pikio - 10 Czerwca 2019

Fenomenalna Grażyna Wolszczak. Życie jej nie oszczędzało, a mimo to zachwyca wyglądem

Grażyna Wolszczak - jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej kinematografii. Choć w branży filmowej wciąż mówi się o magicznym wieku aktorki, po którego przekroczeniu nie ma już szans na angaż, gwiazda mimo swojej metryki wciąż jest rozchwytywana i nie narzeka na brak pracy. Co wiemy o życiu gwiazdy serialu Na Wspólnej i Pierwsza Miłość? Nie miała łatwego życia, jednak to nie zabrało jej pogody ducha i chęci na nowe wyzwania.

Grażyna Wolszczak to czołowa polska aktorka filmowa i serialowa, choć jej kariera nie skupia się wyłącznie na graniu na dużym ekranie, od lat związana jest z Teatrem IMKA, który w 2010 roku został założony przez Tomasza Karolaka. Tysiące Polaków kojarzy aktorkę przede wszystkim z postaci Judyty Kozłowskiej z produkcji Ja wam pokażę!, która była ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi pod tym samym tytułem. Gwiazda wcieliła się również w dwie bardzo charakterystyczne postacie serialowe, między innymi Barbarę Brzozowską w Na Wspólnej oraz Grażynę Weksler w Pierwszej Miłości.

Grażyna Wolszczak - ile ma lat. Data urodzenia i wzrost aktorki wciąż budzą zainteresowanie

Aktorka urodziła się 7 grudnia 1958 roku, pod koniec tego roku będzie obchodziła swoje 61 urodziny. Pochodzi z Gdańska, tam się urodziła i wychowywała przez pierwsze kilkanaście lat swojego życia. Dopiero na studiach wyjechała z Trójmiasta, na początku przeprowadziła się do Wrocławia, jednak po niespełna pół roku dostała się na wydział aktorski do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, gdzie w 1983 roku otrzymała tytuł magistra z rąk samego profesora Andrzeja Łapickiego. I tak zaczęła się jej kariera aktorska.

Fanów Grażyny Wolszczak interesuje o aktorce absolutnie wszystko, nawet to ile aktorka ma wzrostu. Odpowiadamy - 173 cm.

Pierwszy mąż gwiazdy, Marek Sikorski zmarł wiele lat temu. Czy Grażyna Wolszczak odnalazła miłość po takiej stracie?

Grażyna Wolszczak pierwszego męża poznała w wieku dwudziestu sześciu lat, na wyjeździe do Poznania. Jej sympatią był Marek Sikorski, aktor związany głównie z teatrem, później zajął się reżyserią i to właśnie pasji oddawał się bez reszty.

Para pobrała się w sobotę wielkanocną, 29 marca 1986 roku, dwa lata później urodził się syn małżeństwa, Filip. Artystyczna para tworzyła zgrany i szczęśliwy związek, dopóki nie został on przerwany przez tragiczne wydarzenia. W 1996 roku reżyser nagle zmarł, jak później wykazała sekcja 37-latka, przyczyną śmierci był udar mózgu.

- W życiu nie ma nic pewnego ani danego na zawsze. Zrozumiałam to, gdy umarł Marek, mój mąż. Nie dopuszczałam wcześniej takiego scenariusza, a jednak okazało się, że los lubi być przewrotny. Teraz wiem, że w życiu wszystko się może zdarzyć. Gdy umarł Marek, Filip miał siedem lat. Wiedziałam, że jeśli się poddam, pogrążę nas oboje. Musiałam być silna. Dla siebie, dla niego. I byłam. Nigdy też nie dopuszczałam myśli, że będę do końca życia sama - wyznała w jednym z wywiadów.

Wolszczak po kilku latach odnalazła szczęście u boku dawnego znajomego, którego poznała, występując we wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Cezary Harasimowicz jest nie tylko aktorem, ale również scenarzystą, pisarzem i dramaturgiem. On i aktorka przez prawie dwadzieścia lat nie zdecydowali się na legalizację swojego nieformalnego związku.

- Kiedy pojawił się Czarek na horyzoncie, byłam już dojrzałą kobietą po przejściach. Wiedziałam, że jest dla mnie idealny i że byłabym kretynką, gdybym wypuściła z rąk takiego faceta. Instynkt mnie nie zawiódł. Ślubu nigdy nie wzięliśmy - mówi gwiazda.

Jak zmieniał się wygląd Grażyny Wolszczak? Fryzura, operacja nosa i botoks

Mimo swojego wieku, przypomnijmy - Grażyna Wolszczak ma 60 lat, aktorka wygląda fenomenalnie, aż trudno uwierzyć, że przekroczyła pięćdziesiątkę. Jak sam mówi - nigdy nie chciała być stara, bo przecież nikt nie chce. Żeby być w formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej, regularnie ćwiczy, bardzo dba o dietę i korzysta z zabiegów kosmetyki estetycznej.

Nie wypiera się tego i otwarcie mówi o tym, co w sobie "poprawiła", przyznała się do operacji nosa i wstrzyknięcia sobie botoksu. To nie wstrząsnęła fanami aktorki tak bardzo, jak jej nowa fryzura. Kiedy gwiazda pojawiła się nagle z grzywką, wszyscy aż zaniemówili z wrażenia - byli zachwyceni. Pod zdjęciem prosto od fryzjera aktorka zebrała sporo komplementów, a jej klasyczny prosty bob z grzywką znowu stał się modny.

- Myślę, że wszystko jest dla ludzi, ale wszystko trzeba robić z głową. Słabe jest to, że wszyscy zaczynają wyglądać tak samo. Mam nadzieję, że nie wpadnę w tę pułapkę, w którą wpada sporo kobiet - podkreśla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile lat ma Joanna Opozda? Wiek gwiazdy Pierwszej Miłości
  2. Kim jest Błażej Michalski? W popularnym serialu wciela się w jedną z głównych ról
  3. Paweł Krucz: Instagram, ojciec, rodzina. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?
  4. Prowadzący "Koło fortuny" ma piękną partnerkę. Kim jest żona gwiazdora?
  5. Kaśka z Pierwszej Miłości - wszystko o najbardziej wyjątkowej postaci serialu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News