Kamil Stoch zabrał głos
Fot. East News Imago Sport and News
Mateusz Sidorek - 5 Marca 2021

Kamil Stoch przekazał przykrą wiadomość o swojej formie. Głos zabrał również Adam Małysz

Kamil Stoch zmaga się z poważnym kryzysem. Jego skoki pozostawiają wiele do życzenia. Trzykrotny mistrz olimpijski zaliczył bardzo słaby start w mistrzostwach świata w skokach narciarskich. W rozmowie z dziennikarzami Kamil i Adam Małysz przyznali, że nie jest dobrze. Na normalnej skoczni sportowiec zajął dopiero 22. miejsce.

Sport niejedno ma oblicze i nie dla wszystkich bywa łaskawy, o czym przekonał się Kamil Stoch. Podczas gdy jego kolega z reprezentacji, Piotr Żyła, niedawno eksplodował radością w świetle fleszy, trzykrotny mistrz olimpijski przeżywa jeden z najtrudniejszych okresów w swojej karierze. Każdy skok Kamila to męczące wyzwanie.

Chociaż czasem kryzysy sportowców w rzeczywistości są wymysłem dziennikarzy i publiczności, którym zawodnicy zamykają usta udanymi występami, Kamil Stoch sam przyznał, że to nie jest jego czas. Skoczek zajął 22. miejsce na normalnej skoczni i 19. na dużym obiekcie.

Kamil Stoch ujawnił, że czuje się bezradny

W ostatnim czasie Kamil Stoch poczuł na własnej skórze, jak to jest, gdy nie spełnia się oczekiwań kibiców. Choć czasem nieudane występy powodują, że sportowcy wpadają w złość i reagują agresją na pytania dziennikarzy, trzykrotny mistrz olimpijski czuje jedynie bezradność.

Kamil przyznał, że nie ma pomysłu na to, jak mógłby poprawić swoje skoki. Mistrzostwa w Oberstdorfie zdecydowanie nie są jego turniejem. Sportowiec nie krył się z tym, że każdy skok stanowi dla niego wyczerpujące wyzwanie. Na horyzoncie nie widzi szans na poprawę, co oświadczył po piątkowym występie.

Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z "Rolnicy. Podlasie". Pracował przez 42 lataCzytaj dalej

Drugi skok był dłuższy, ale czy dobry? – rozważał na łamach stacji Eurosport.

Tak naprawdę nie potrafię podsumować tego, co się dzieje od początku tych mistrzostw. I nawet chyba nie chcę. Po prostu nic nie działa. Coś się ewidentnie zacięło i nie potrafię znaleźć recepty. Walczę z każdym skokiem. Nic nie rusza do przodu. Z tego co mi trener mówił, nawet pierwszy skok był dobry, w drugim starałem się zrobić to samo. Może był trochę bardziej spóźniony. Ze swojej strony zrobiłem, co się dało, ale to jest nic, bo dalej jestem tu, gdzie jestem – przyznał sportowiec.

Chociaż Kamil Stoch nie stara się zrzucać z siebie odpowiedzialności za złą dyspozycję, zwrócił uwagę na trudne warunki, jakie panowały w Oberstdorfie. Problem stanowiło przede wszystkim podłoże.

Puch nawet tak nie szkodzi, ale śnieg jest lepki i tępy. Po wylądowaniu praktcznie od razu przechodzi się do przodu. Jak sobie ktoś nie zrobi rezerwy, to jest bolesne. Trzeba było bardzo uważać – dodał.

Adam Małysz komentuje kryzys Kamila Stocha

Do widocznego kryzysu Kamila Stocha odniósł się Adam Małysz. Legenda skoków narciarskich nie słodziła i przyznała, że po Kamilu wyraźnie widać zmęczenie.

Męczy się – ocenił Adam Małysz.

Kamil Stoch przed sobotnim występem – 6 marca odbędzie się rywalizacja drużynowa – oświadczył, że da z siebie wszystko. Skoczek jednocześnie ujawnił też, że czuje brak możliwości wyjścia z kryzysu.

Nie tyle czuję obciążenie, co bezradność i bezsilność na to, co się dzieje. Z drugiej strony zrobię co będę umiał, nic więcej niż to, co widzicie, że mogę zrobić – podsumował szczerze Stoch.

Możemy jedynie trzymać kciuki oraz liczyć na to, że w podczas sobotnich zawodów nastąpi przełamanie i Kamil Stoch zacznie zaliczać coraz lepsze występy. Wszystko okaże się już jutro.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niemieckiej prasie, która nazwała Piotra Żyłę „klaunem”. Do słów dziennikarzy odniosła się mama skoczka narciarskiego. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News