Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Krok po kroku
Pixabay/FirmBee
Paulina Musianek - 27 Maja 2019

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? To naprawdę proste

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Masz dużo zdjęć w smartfonie, pamięć telefonu jest już zapełniona lub po prostu boisz się, że stracisz swoje pamiątkowe fotografie i chcesz je przerzucić na komputer? Tłumaczymy, jak to zrobić w szybki i prosty sposób - przez kabel USB, kartę SD i bezprzewodowo!

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych sposobów importowania fotografii z telefonu komórkowego na laptopa czy komputer stacjonarny. Niektóre z tych metod wymagają zaledwie kilku kliknięć w telefonie, inne - posiadania jakiegoś akcesorium. Oto najprostsze sposoby na to, jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer i móc cieszyć się swoimi ulubionymi fotkami na większym ekranie!

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer - najłatwiejsza metoda

Istnieje wiele powodów, dla których można chcieć przesłać zdjęcia ze smartfona do komputera. Od tworzenia kopii zapasowych zdjęć, do przechowywania, przenoszenia ich w celu edycji w programie graficznym lub po prostu po to, aby zwolnić cenne miejsce w pamięci telefonu i przyspieszyć jego pracę. Umiejętność przenoszenia fotek z telefonu na peceta jest niezbędna.

Jak sformatować komputer? InstrukcjaJak sformatować komputer? Kompletna instrukcjaCzytaj dalej

Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, kabel USB lub kabel do ładowania telefonu jest jednym z najszybszych sposobów przenoszenia zdjęć z jednej pamięci do drugiej. Oto co należy zrobić:

 • Włącz telefon i laptop/komputer stacjonarny. Odblokuj oba urządzenia, jeśli są chronione hasłem.
 • Podłącz mniejszy koniec kabla USB do telefonu.
 • Podłącz większy koniec kabla USB do portu USB laptopa (port może znajdować się z boku lub z tyłu) lub do portu komputera (z tyłu lub przodu jednostki centralnej). System Windows automatycznie wykryje telefon.
 • Na ekranie telefonu wyświetli się komunikat z zapytaniem, czy chcesz zezwolić na dostęp do danych z telefonu. Wybierz opcję „Zezwól”.
 • Na komputerze lub laptopie otwórz folder „Ten komputer”. Na liście urządzeń, wyświetli się twój telefon, tuż pod dyskami twardymi.
 • Skopiuj fotografię i przenieś je do wybranego folderu na pececie. I gotowe.

W przypadku niektórych systemów operacyjnych w smartfonach sprawa nie musi wyglądać tak prosto. Komputer może zapowiedzieć konieczność pobrania odpowiedniego oprogramowania służącego do "komunikacji" z telefonem. Tam postępuj zgodnie z poleceniami. Nie powinno to być zbyt trudne. Jeśli jednak nie radzisz sobie z obsługą programu - najłatwiej znaleźć filmowe tutoriale na YouTube'ie, gdzie internauci krok po kroku tłumaczą, jak wykonać wszystkie czynności.

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer - karta SD

Łatwym sposobem na przerzucenie zdjęć jest również skorzystanie z czytnika kart SD. Należy najpierw wyjąć kartę microSD ze swojego smartfona, a następnie włożyć ją do czytnika w laptopie. Na komputerze pojawi się okno eksploratora plików, tak jak w przypadku podłączenia innej pamięci przenośnej.

W ten sposób można przenieść zdjęcia, które zapisane są w pamięci karty SD, a nie pamięci wewnętrznej urządzenia.

Jak przerzucić zdjęcia z telefonu na komputer bezprzewodowo?

W dzisiejszych czasach bez problemu można przenieść różne dane z jednego urządzenia na drugie bez konieczności korzystania na przykład z kabli.

Jak przerzucić zdjęcia z telefonu na komputer bez dodatkowych akcesoriów? Wybierz sposób bezprzewodowy, wszystko czego potrzebujesz to Wi-Fi, aby przesyłać dane między telefonem a komputerem. W przypadku większości systemów wymaga to jednak zainstalowania odpowiednich programów w telefonie i komputerze (w przypadku systemu Android może to być np. AirAndroid).

Istnieje jednak jeszcze prostszy sposób. Telefon i komputer można połączyć za pomocą Bluetooth. Jeśli twój komputer nie posiada takiej funkcji, wtyczka Bluetooth podłączana do komputera przez gniazdo USB nie jest dużym wydatkiem. W obu urządzeniach włączamy Bluetooth i w ten sposób możemy z komputera "widzieć" zawartość naszego telefonu, a także ją pobierać.

Są też inne metody transferu - głównie przez internet. Możemy skorzystać z tzw. chmury, czyli dysku internetowego, takiego jak np. Google Drive, czy DropBox. Wówczas potrzebujemy konta na jednym z takich systemów. Z telefonu za pomocą internetu (np. przez WiFi) transferujemy zdjęcia "do chmury", do której dostęp mamy z każdego urządzenia, na którym możemy się zalogować do danego konta - Google czy DropBox. W ten sposób możemy pobrać materiały na komputer albo sięgnąć do nich w każdym innym miejscu, a nawet na nowym telefonie.

KONIECZNIE ZOBACZ TAKŻE:

 1. Jak ładować telefon po raz pierwszy? Z nowym sprzętem nie jest łatwo
 2. Jak płacić zbliżeniowo telefonem? To banalnie proste
 3. Kiedy jest Dzień bez Komputera? Każdemu z nas by się przydał
 4. Jak zrobić screena na laptopie? Sprawdź przewidziane do tego funkcje
 5. Najpopularniejsze hashtagi na polskim Instagramie. A jakie królują na Facebooku?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News