Jak ładować telefon
commons.wikimedia.org/Tomwsulcer
Adrian Sobolewski - 20 Maja 2019

Jak ładować telefon po raz pierwszy? Z nowym sprzętem nie jest łatwo

Jak ładować telefon - nie jest to wcale takie prote, jak może się wydawać. Jeśli chcemy, aby nasza bateria posłużyła nam jak najdłużej i nie traciła pojemności, powinniśmy o nią dbać i odpowiednio ładować. W jaki sposób najlepiej uzupełniać baterię naszego urządzenia? Wiele osób robi to źle.

Jak ładować telefon - to pytanie często zadają sobie szczęśliwi właściciele nowych urządzeń elektronicznych. W internecie krąży przecież wiele różnych mitów na temat ładowania baterii w telefonach i smartfonach. Niestety, wiele z nich jest nie tylko nieprawdziwych, ale także szkodliwych dla zdrowia naszych baterii! Podpowiadamy jak najlepiej ładować nasze urządzenia.

Jak ładować telefon - podpowiadamy jak prawidłowo ładować telefon

Ładowanie telefonu wydaje się być bardzo proste - wystarczy podłączyć, poczekać i odłączyć telefon. Często nie jest dla nas ważne ile czasu będzie on podłączony do prądu - przecież nowe baterie nie są narażone na przeładowanie i wybuch. Dlatego właśnie wielu z nas podłącza nasz ukochany smartfon do kontaktu na noc - wieczorem, po całym dniu używania, nie zostaje nam wiele procent baterii, a przecież następnego dnia od rana będziemy potrzebowali naszego telefonu. Niestety taka metoda może być bardzo wygodna, ale nie jest najlepsza dla baterii naszego telefonu - znacząco wpływa ona na zniszczenia, na jakie narażona jest bateria.

Baterie litowo-jonowe, czyli nowoczesne baterie obecne w każdym telefonie od wielu lat, zagrożone są zużyciem, na które wpływa to, jak często i jak długo je ładujemy. Może to być nieintuicyjne, ale ładowanie baterii wcale nie jest jednostajne. Im wyższy procent naładowania, tym trudniej jest napełnić kolejny - dlatego właśnie im wyżej doładowujemy nasz akumulator, tym bardziej się niszczy. Trudno jednak zrezygnować z napełniania go po brzegi - przecież musi nam starczyć na cały dzień. Dlatego złotym środkiem powinno być ładowanie baterii do około 75% pojemności - nie tracimy wiele godzin żywotności, ale nie narażamy też baterii na szybką degenerację.

Jak pierwszy raz ładować nowy telefon?

W internecie krąży też wiele rad dotyczących pierwszego ładowania telefonu. Często brzmią one tak samo - po wyjęciu nowej komórki z pudełka powinniśmy rozładować ją do samego końca a następnie podłączyć do ładowania na 24 godziny. Nazywa się to często "formatowaniem baterii". Niestety, jest to rozpowszechniona tradycja, która wcale nie wpływa dobrze na baterię, wręcz przeciwnie - naraża ją na duże zniszczenia już pierwszego dnia użytkowania.

Wszystko wzięło się od starego typu baterii, czyli baterii niklowych. Ten rodzaj baterii wymagał takiego formatowania, gdyż tylko wtedy osiągał pełną reklamowaną moc. Jednak nowe, litowo-jonowe akumulatory już nie działają w ten sposób i nie trzeba poddawać ich tak destruktywnym praktykom. Pierwsze ładowanie nowoczesnych baterii powinno wyglądać w taki sam sposób, co każde inne - czekamy, aż bateria osiągnie około 75% naładowania i odłączamy urządzenie od prądu. Jest wiele programów, które pomogą nam w monitorowaniu tego, kiedy powinniśmy odłączyć telefon od kontaktu - warto ściągnąć taką aplikację aby nie musieć cały czas nerwowo spoglądać na wskaźnik naładowania baterii.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dzień Agugaga - co to, kiedy jest to święto?
  2. Marta Linkiewicz znów na Fame MMA. Kto to jest?
  3. Gra o tron - memy związane z sezonem 8, Cersei i Daenerys
  4. Kamil Pawelski - wiek, żona ekskluzywnego menela
  5. Najdroższy obraz świata i w Polsce. Ile kosztuje?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News