Jacek Rozenek powraca do zdrowia
YouTube/Medtronic Polska
Irmina Jach - 25 Lutego 2021

Jacek Rozenek w 2019 roku przeszedł udar. Choroba mocno go zmieniła, tak dziś wygląda

Jacek Rozenek przed dwoma laty przeszedł rozległy udar mózgu. Długotrwała rehabilitacja pozwoliła aktorowi przezwyciężyć problemy z mową i paraliż. Ostatnio były mąż Małgorzaty Rozenek był gościem jednego z programów telewizyjnych. Fani zauważyli, że choroba odcisnęła piętno na jego wyglądzie.

Jacek Rozenek trafił do szpitala zaraz po zauważeniu pierwszych objawów. Mimo to na pomoc musiał czekać kilka godzin, co spowodowało kolejny atak. Konsekwencje późnej pomocy medycznej były opłakane. O swoich tragicznych doświadczeniach aktor opowiadał między innymi na kanale Medtronic Polska w serwisie YouTube.

Jacek Rozenek powraca do zdrowia

- Byłem w stanie terminalnym, ale co tu opowiadać jakieś straszne historie - mówił Jacek Rozenek w „Pytaniu na śniadanie”.

- Powiem to bardzo obrazowo: ta moja dziesięcioprocentowa frakcja wyrzutowa oznaczała, że moje serce jest tak bardzo zniszczone, że można je już tylko wymienić na nowe. Lekarze uprzedzali mnie, że mogę nie przeżyć kolejnego ataku, ale nikt mi nie wspomniał, że może mnie jeszcze dopaść udar mózgu i to z tak wielką skrzepliną, jak moja - dodał aktor w kolejnym wywiadzie.

Gwiazdor spędził długie miesiące w ośrodku rehabilitacyjnym w Gryficach. Przez cały czas mógł liczyć na pomoc najbliższych mu osób. Niezbędnego wsparcia udzielała mu nie tylko mama i synowie, ale także Małgorzata Rozenek, która wciąż troszczy się o byłego partnera.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

To właśnie dziennikarka szukała placówki, która miała zapewnić Jackowi Rozenkowi jak najlepsze warunki do powrotu do zdrowia. Wspierała go także finansowo, gdyż choroba uniemożliwiła pracę na planie „Barw szczęścia”, co przekładało się na problemy z opłaceniem kosztów rehabilitacji.

Na czas rekonwalescencji była żona aktora zgodziła się na zawieszenie wypłacania świadczenia alimentacyjnego na rzecz dwóch synów pary. Zwolnienie z obowiązku przyniosło Jackowi Rozenkowi duży komfort psychiczny, co z pewnością przyczyniło się do poprawy stanu jego zdrowia.

Ostatnio aktor pojawił się na planie programu „Moon talk”. Podczas pracy tryskał energią i dobrym humorem. Pochwalił się, że już wkrótce zagra w pierwszej sztuce teatralnej po odzyskaniu sił życiowych. Prawdopodobnie będzie ona wystawiana w wielu polskich miastach.

Aktor zaprezentował się w błękitnym garniturze w delikatną, białą kratę. Pod marynarkę założył czarną koszulkę. Znacznie poprawił się także jego wygląd wizualny - gwiazdor przybrał kilkanaście kilogramów, a jego cera odzyskała zdrowy blask.

Choć los doświadczył Jacka Rozenka bardzo boleśnie, artysta nie stracił chęci do rozwoju i wciąż zaraża szerokim uśmiechem. Wszystko wskazuje na to, że jego droga ku pełnej sprawności powoli zbliża się ku końcowi. Życzymy zdrowia.

Jacek Rozenek powraca do zdrowia

Źródło zdjęcia: Niemiec/AKPA

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Pomponik.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News