informacje pilne posiedzenie
Jakub Kaminski/East News
Mateusz Sidorek - 9 Lutego 2021

Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie zespołu kryzysowego

Na swoim facebookowym profilu Rafał Trzaskowski opublikował informacje o pilnym posiedzeniu sztabu kryzysowego. Po intensywnych opadach śniegu, które miały miejsce w poniedziałek 8 lutego, w Warszawie panowały bardzo trudne warunki. Wiele głównych dróg było zasypanych. Chociaż prezydent oświadczył, że sytuacja została opanowana, stolicę czekają kolejne opady.

W poniedziałek 8 lutego informacje, które pojawiały się w mediach, wskazywały na to, że w Warszawie nie było było większej ulicy, po której samochody mogłyby się swobodnie przemieszczać. Chociaż na drogach pojawiły się posypywarki, na jezdniach nadal było ślisko. Próby odśnieżania niweczył także silny wiatr.

Informacje, jakie otrzymali zeszłego dnia kierowcy, nie należały do zbyt pozytywnych. Samochody przemieszczały się w żółwim tempie. Nawet pługosolarki utknęły na drogach, dlatego pojawiła się prośba, by inni kierowcy przepuszczali je, jak w przypadku samochodów uprzywilejowanych.

Rafał Trzaskowski przekazał informacje dotyczące trudnych warunków

Przekazując informacje na oficjalnym Facebooku, Rafał Trzaskowski powiedział o 24-godzinnej akcji, podczas której odśnieżano i posypywano drogi. Na obecną chwilę prezydent Warszawy uznał sytuację za opanowaną.

Waloryzacja rent i emerytur jednak większa niż zakładano. Ważna wiadomość dla wszystkich emerytówWaloryzacja rent i emerytur jednak większa niż zakładano. Ważna wiadomość dla wszystkich emerytówCzytaj dalej

Za nami spotkanie w Centrum Bezpieczeństwa w związku z silnymi opadami śniegu i sytuacją na ulicach Miasto Stołeczne Warszawa. Podsumowaliśmy wczorajszą 24-godzinną akcję odśnieżania i posypywania dróg. Obecnie sytuacja jest opanowana, ale stale ją monitorujemy – czytamy we wpisie Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Warszawy poinformował o akcji, która rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 4:20. Pługi oraz posypywarki jeździły po warszawskich drogach przez niemal dobę. Podczas wtorkowych prac służby mają zadbać jeszcze o chodniki oraz przystanki.

Wczorajsza akcja rozpoczęła się o 4.20 rano, a pługi i posypywarki pracowały niemal całą dobę, do 4.00, obsługując łącznie 15 tys. km pasów jezdni. Dziś sytuacja na ulicach jest lepsza, a prace skupiamy na chodnikach i przystankach. To ok. 3,4 mln m2 powierzchni– dodaje prezydent.

Najnowsze informacje mówią dalszych opadach

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prezydenta Warszawy, to nie koniec walki z zimą. W stolicy prognozowane są dalsze intensywne opady śniegu. W związku z tym Rafał Trzaskowski zwoła pilne posiedzenie zespołu kryzysowego.

Kolejna fala opadów przed nami – w związku z tym na jutro rano zwołałem spotkanie zespołu kryzysowego. Sytuację monitorujemy cały czas i jesteśmy w pełnej gotowości do reakcji – kończy Trzaskowski.

Dzisiaj tj. 9 lutego ulice w Warszawie wyglądają już znacznie lepiej. To jednak nie koniec zimy i intensywnych opadów, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność oraz przemieszczanie się samochodami odpowiednio przygotowanymi. Jazda na letnich oponach może być bardzo niebezpieczna.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pracownicy szpitala w Piotrkowie Trybunalskim, która powoła udaremnić próbę samobójczą. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

zespół kryzysowy

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24/Interia.pl/Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News