Ile zarabia PewDiePie
youtube.com/pewdiepie
Adrian Sobolewski - 11 Kwietnia 2019

Ile zarabia PewDiePie? Najsłynniejszy youtuber na świecie ma niemało pieniędzy

Ile zarabia PewDiePie - to pytanie zadaje sobie wiele osób zaczynających przygodę z platformą Youtube. Najsłynniejszy Youtuber nie lubi mówić o swoich finansach, ale my staramy się uchylić rąbka tajemnicy.

Ile zarabia PewDiePie? Jest on najczęściej subskrybowanym indywidualnym twórcą na Youtube - aktualnie ma prawie 94 miliony obserwujących go osób. Taka rzesza fanów zapewnia Szwedowi ogromną platformę do działania, ale też wielkie możliwości zarobku. Ile pieniędzy zarabia PewDiePie?

Kim jest PewDiePie?

Felix Kjellberg, znany swoim widzom raczej jako PewDiePie, jest twórcą internetowych filmików na platformie Youtube. Felix stał się sławny już w 2011 roku dzięki filmom w których grał w gry komputerowe i pokazywał swoje reakcje na nie. Największy rozgłos przyniosło mu granie w horrory takie jak Amnezja, przy których bardzo żywo reagował na każde straszne zdarzenie ku uciesze swoich widzów.

Karolina Szostak na diecie.Karolina Szostak nie stopuje z dietą. "Jak wygłodzony człowiek"Czytaj dalej

Od 23 grudnia 2013 roku jest niekwestionowanym królem Youtuba z największą liczbą subskrypcji na platformie. Dopiero niedawno kanał muzyczny z Indii - T-Series - zaczął mu zagrażać i od listopada 2018 roku PewDiePie i T-Series są w stanie ciągłej wojny o miano największego kanału na Youtube.

W bitwie o obserwujących PewDiePie miał kilka potknięć, głównie związanych z kontrowersyjnymi wypowiedziami i żartami, przez które został w niektórych środowiskach posądzony o zbliżanie się do tzw. Alt-Right. Jednakże sam Youtuber nie zwalnia tempa, a jego kanał rozwija się coraz szybciej.

Ile zarabia PewDiePie?

Zarobki youtuberów, szczególnie tych najbardziej znanych, często są tematem spekulacji i domysłów, zarówno w mediach, jak i wśród fanów, czy aspirujących twórców. Niestety, oszacowanie miesięcznego dochodu PewDiePie nie jest łatwe. W jego skład wchodzi nie tylko dochód z reklam umieszczanych w czasie trwania jego filmów na Youtube, ale też pieniądze z brandowanych przez niego produktów i umów sponsoringowych z różnymi firmami.

PewDiePie - zarobki w liczbach

Aby dojść do szacunkowego dochodu największego Youtubera na platformie, musimy spojrzeć na średni dochód z reklam. Jest on ustalony na poziomie około 4$ za 1000 wyświetleń filmu. Jeżeli w takim razie przyjmiemy, że średnio filmy PewDiePie ogląda 5 milionów osób, z samych reklam za jeden film Szwed otrzymuje około 20 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że Felix wypuszcza jeden film dziennie, powinien aktualnie zarabiać około 7,3 miliona dolarów z reklam.

Jak jeszcze zdobyć pieniądze na Youtube?

Do kwoty otrzymywanej za reklamy powinniśmy dodać stawki, które twórcy filmów na Youtube otrzymują za tzw. content sponsorowany i sprzedaż swoich produktów. Tutaj szacunki są o wiele trudniejsze, gdyż często żadne konkretne liczby nie są dostępne dla opinii publicznej, a sami twórcy nie przepadają za mówieniem o tych tematach.

Jednakże w 2017 roku wyciekły informacje, jakoby PewDiePie zarobił przez cały rok zainkasował około 12 milionów dolarów, z czego około połowa miała pochodzić z reklam przy jego filmach. Jeżeli założymy, że jego zarobki nadal rozkładają się w takich samych proporcjach, znany Youtuber powinien zarabiać około 14,6 milionów dolarów rocznie. Co za suma!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim jest córka Katarzyny Bondy? Pisarka przebojem weszła do show-biznesu
  2. Maja Sablewska przeszła ogromną zmianę. Jak wyglądała dawniej?
  3. Kim jest Tomasz Ciachorowski? Czy gwiazdor M jak Miłość ma partnerkę?
  4. Kiedy Dzień Radia 2019? Na świecie obchodzi się go w zupełnie innym dniu
  5. Kiedy jest Dzień Rodzeństwa? To już niedługo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News