Dzień Rodzeństwa kiedy obchodzimy święto
pixabay.com/sathyatripodi
Wiadomości Pikio - 9 Kwietnia 2019

Kiedy jest Dzień Rodzeństwa? To już dziś

Dzień Rodzeństwa - kiedy obchodzimy i co możesz życzyć swojemu bratu lub siostrze? Nie zapomnij o tym święcie, to idealna okazja by podziękować i powspominać czas spędzony wspólnie. Choć w dzieciństwie część osób uważa posiadanie brata lub siostry za przekleństwo, w późniejszych latach to powód do radości. W końcu mamy osobę, która wesprze nas w trudnych momentach i pomoże z razie potrzeby.

Dzień Rodzeństwa w Polsce obchodzi się 31 maja. W dzieciństwie chcecie się pozabijać, później cieszycie się, że tego jednak nie zrobiliście. Kłócicie się o każdą zabawkę, krzyczycie, często dochodzi do rękoczynów. Bracia najczęściej prowadzą walkę na pięści, siostry stosują zagrywki psychologiczne, by tylko przechytrzyć drugą stronę - kto tego nie zna?

Kiedy Światowy Dzień Rodzeństwa? Data

Międzynarodowy Dzień Rodzeństwa przypada na dzień 10 kwietnia. To święto głównie obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, ma na celu upamiętnienie rodzinnych relacji między braćmi i siostrami. Bardzo promowane jest ono przez Fundację na rzecz Dnia Rodzeństwa, która stara się przeforsować, by święto uznano na szczeblu federalnym.

W 1998 roku gubernatorzy aż czterdziestu dziewięciu stanów wydali oświadczenie dotyczące oficjalnego uznania tego dnia. We wrześniu 2005 roku Kongres Stanów Zjednoczony wprowadził Dzień Rodzeństwa do oficjalnego spisu świąt i uroczystości. Od tej pory jego celebracja rozpowszechniła się między innymi na Indie i Australię.

Tam popularne jest zamieszczanie na portalach społecznościowych zdjęć swoich braci i sióstr lub wspólnych fotografii i dołączanie życzeń, lub śmiesznych rymowanek.

Według badań miłość między rodzeństwem jest nawet ważniejsza od miłości rodzicielskiej, jeśli chodzi o altruizm i gotowość świadczenia pomocy. Brat lub siostra może być naszym najpewniejszym powiernikiem i "wspólnikiem zbrodni" w każdym, nawet najbardziej szalonym pomyśle. Często jest również wsparciem emocjonalnym.

10 kwietnia - życzenia na Dzień Rodzeństwa

W ten dzień warto pokazać siostrze lub bratu, że o nich pamiętacie. Z tej okazji możecie wysłać im życzenia lub podarować drobny prezent. Nie oczekujcie, że się odwzajemnią tym samym, w końcu w Polsce to dość nowy zwyczaj. Proponujemy również wysłać przyjemny wierszyk, który na pewno przyniesie uśmiech na twarzy rodzeństwa:

Siostra jest świadkiem,
który zna twe najwyższe wzloty i najniższe upadki,
a mimo to kocha Cię.
Jest Twym wspólnikiem w psotach, nocnym towarzyszem,
kimś, kto nawet w ciemnościach wie, kiedy się uśmiechasz.

Drogi bracie życzę Ci samych
trafnych decyzji, szczęścia w
miłości, wielu wrażeń, niebanalnych
przygód, zawsze pełnego portfela
oraz szczęścia w spełnieniu
wszystkich planów życiowych.

Kiedy jest się małym i ma się rodzeństwo,
Myśli sobie człowiek, że to przekleństwo.
Z perspektywy czasu inaczej się to ocenia,
I własnego brata bardziej docenia.
W moc miłości między rodzeństwem wierzę,
Więc w dniu rodzeństwa życzę Ci szczerze,
Aby smutki z daleka Cię omijały,
A same przyjemności w życiu spotykały.

Pamiętajcie, że bez rodzeństwa życie byłoby zdecydowanie nudniejsze. Przypomnijcie sobie, ile wspólnych przygód przeżyliście.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News