Hodor z Gry o Tron
screenshot/Gra o Tron
Wiadomości Pikio - 25 Kwietnia 2019

Hodor z Gry o Tron. Jego postać ma większe znaczenie, niż się wydaje

Hodor - co stało się z bohaterem Gry o Tron? Dlaczego praktycznie nie mówi, a jedyne słowo, które wypowiada to swój przydomek? Choć jest olbrzymim sługą rodu Starków w Winterfell, nie można od niego wiele wymagać, ponieważ wykonuje on jedynie proste polecenia, które nie wymagają od niego samodzielnego myślenia.

Hodor - Gra o Tron

Hodor z serialu HBO Gra o Tron jest grany przez Kristiana Nairna urodzonego 25 listopada 1975 roku brytyjskiego aktora i DJ-a. Jako muzyk występował z takimi zespołami jak Scissor Sisters, Mylo, Calvin Harris i Alphabeat. Największą popularność przyniósł mu serial Gra o Tron. Jednak zagrał w kilku innych produkcjach, między innymi The Appearance, Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, czy Mythica: Pogromca bogów.

- To dość zabawne, bo wtedy nie dostałem tej roli, ale cztery czy pięć lat później kolega znowu zadzwonił do mnie i powiedział: Ten dyrektor z castingu w Londynie polubił cię i chce cię przesłuchać do roli Hodora w Grze o Tron. Nie miałem wtedy pojęcia, czym jest Gra o tron. Moja mama, zagorzała czytelniczka i fanka Gry o Tron, powiedziała mi: O mój Boże, musisz wziąć tę rolę, jeśli ci ją zaproponują - wspomina aktor.

Hodor - co to znaczy "hold the door"?

Hodor to tak naprawdę Wylis, który był stajennym w Winterfell. Choć jego wzrost i tusza zdumiewa, ma bardzo łagodne usposobienie, w pewnym stopniu jest upośledzony umysłowo. Jedyne słowo, które jest w stanie wypowiedzieć to Hodor, które stało się z czasem jego przydomkiem.

- To, że Hodor wypowiada tylko jedno słowo, nie było moją wymarzoną aktorską kreacją. Wyobrażałem sobie zawsze, że gram gdzieś główną rolę i wygłaszam inspirujące przemówienia. Więc kiedy usłyszałem, że to ciągle ten sam pojedynczy wyraz, zastanawiałem się, czy naprawdę chcę, by tak wyglądał mój debiut. Ale potem dowiedziałem się więcej o tej postaci i pokochałem tę zagadkowość. Po prostu zakochałem się w tym bohaterze i bardzo mi go brakuje - powiedział Nairn w jednym z wywiadów.

Znaczenie słowa Hodor poznajemy w 5. odcinku szóstego sezonu serialu HBO. Kryjówkę, w której znajduje się Bran, Meera i Hodor atakują Inni, dziewczyna bezskutecznie próbuje wybudzić Starka z jego wizji i skłonić, by ten zamienił się w olbrzyma i pomógł im uwolnić się z pułapki.

Bran wchodzi do umysłu Hodora, kiedy ten jest jeszcze w pełni zdrowym nastolatkiem. Misja udaje się i tuż po wyjściu z jaskini Meera krzyczy w jego kierunku "hold the door", co znaczy "trzymaj drzwi". Fani wnioskują, że młody Wylis zauważa Starka podczas jego wyprawy do przeszłości. W tym samym czasie Bran w swojej wizji widzi, jak młody chłopak przewraca się i dostaje drgawek krzycząc te słowa "hold the door, hold the door, hodddoor, hodor…".

Bran wpłynął na przeszłość, czego skutki może odczuć w teraźniejszości. Niejako zagiął czasoprzestrzeń i zmusił Hodora najpierw do utraty mowy, później do poświęcenia się dla jego dobra.

Hodor - śmierć. Jak umarł bohater?

Bohater nie poddaje się i zaciekle broni wejścia do kryjówki. Meera odciąga nosze z Branem w śnieżną zamieć i tym samym udaje im się uciec. Hodor natomiast ginie rozszarpany przez nieumarłych, jednak do końca broni swoich przyjaciół i nie chce odpuścić drzwi, by Inni mogli podążyć za nimi.

- To było niesamowicie wzruszające i wykańczające fizycznie, a finalnie z trudem łapałem oddech. Byłem dumny z tych ujęć, a Hempstead Wright był tym, który musiał to przerwać; powiedział przez mikrofon: Panie Nairn, skończyliśmy, to twój koniec - to był najlepszy sposób. Kiedy doświadcza się na planie takich magicznych rzeczy, podróży w czasie, to musisz być tym zaszczycony, bo w "Grze o tron" mało jest honorowych śmierci, zwykle są one straszne i brutalne - wspomina swoją serialową śmierć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  2. Jason Momoa z Gry o Tron. Czy jeszcze pojawi się na ekranie?
  3. Trwa ostatni sezon Gry o Tron. Teraz wszystko się wyjaśni
  4. Co przepowiedziano Cersei? Królowa spodziewa się najgorszego
  5. Ile lat ma Arya Stark? Kontrowersyjna scena w Grze o Tron wywołuje wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News