Przepowiednia Cersei
youtube.com/GameofThrones
Adrian Sobolewski - 25 Kwietnia 2019

Co przepowiedziano Cersei? Królowa spodziewa się najgorszego

Przepowiednia Cersei od dawna elektryzuje fanów serialu. Wygląda na to, że wszystkie jej elementy są coraz bliższe spełnienia. Co zostało przepowiedziane obecnej królowej w King's Landing? Tekst tego proroctwa może zmrozić krew w żyłach...

Przepowiednia Cersei - tekst tej wróżby na zawsze ukształtował charakter młodej Cersei Lannister. Co mogło sprawić, że młoda dziewczyna wyrosła na bezwzględną, żądną władzy królową? Słowa, które usłyszała, każdego mogły zamienić w potwora.

Przepowiednia Cersei - skąd się wzięła?

Fani Game of Thrones pierwszy raz usłyszeli o przepowiedni w piątym sezonie serialu. Kiedy Cersei opłakuje śmierć swojego ojca, którego zamordował własny syn, Tyrion Lannister, cofa się wspomnieniami do przeszłości - 25 lat wstecz. Widzimy wtedy, jak mała Cersei wpada do chatki znanej wiedźmy, o której mówi się, że potrafi przepowiadać przyszłość - Maggy. Ta z początku nie chce zgodzić się na spełnienie prośby o spojrzeniu w przyszłość córki Tywina, ale po groźbach dziewczyny ulega. Po skosztowaniu kropli krwi przyszłej królowej, drwi ona, że jej pytania nie przyniosą radosnych odpowiedzi i pozwala jej zapytać o trzy rzeczy.

Cersei - przepowiednia. Jak brzmiała przepowiednia dla Cersei Lannister?

Cersei zadała trzy pytania, na które dostała trzy odpowiedzi, które nie mogły do końca jej satysfakcjonować. Oto jak brzmiała ta wymiana w książce:

- Kiedy wyjdę za księcia? - zapytała.
- Nigdy. Wyjdziesz za króla.
(...)
- Ale będę królową? - zapytała jej młodsza wersja.
- Tak - W żółtych oczach Maggy pojawił się błysk złośliwości. - Królową będziesz... dopóki nie nadejdzie inna, młodsza i piękniejsza, która cię obali i odbierze ci wszystko, co dla ciebie drogie.
(...)
- Czy król i ja będziemy mieli dzieci? - zapytała.
- Och tak. Szesnaścioro dla niego, troje dla ciebie.
(...)
Jednakże starucha jeszcze nie skończyła.
- Złote będą ich korony i złote całuny - rzekła - A kiedy już utoniesz we łzach, valonqar zaciśnie dłonie na twojej białej szyi i wyciśnie z ciebie życie - napisał w "Uczcie dla Wron" G.R.R. Martin.

Co wynika z przepowiedni?

Jak widać, przepowiednia Maggy w dużej części już się spełniła. Cersei Lannister nie wyszła za księcia, za którego miała - Rhaegara Targaryena. Zamiast tego jej mężem został Roberth Baratheon, świeżo upieczony król Siedmiu Królestw. Z tą częścią przepowiedni łączy się druga, mówiąca o liczbie dzieci. Powszechnie wiadomo, że król Robert miał wiele nieślubnych dzieci - to właśnie oznacza rozbieżność w liczbie dzieci zaznaczona przez wieszczkę.

Inny fragment przepowiedni tłumaczy nienawiść i nieufność Cersei w stosunku do innych młodych kobiet w jej życiu - Sansy Stark, Margaery Tyrell, czy Deanerys Targaryen. Któraś z nich - a jak widzimy w serialu, może każda z nich po trochu - ma odebrać Cersei wszystko, an czym jej zależy, a więc dzieci, ukochanego brata i oczywiście władzę.

Ostatni człon przepowiedni jest zdecydowanie najstraszniejszy i, co ciekawe, nie pojawia się dosłownie w serialu. Valonquar oznacza "młodszy brat". Fani od dawna zastanawiają się, o którego młodszego brata chodzi - czy o młodszego brata Cersei, co obejmuje zarówno lata młodszego Tyriona, jak i urodzonego tylko minuty po Cersei Jaimiego, czy może chodzi o jakiegokolwiek młodszego brata. 

Bez wątpienia przepowiednia Maggy miała ogromne znaczenie, nie tylko dla Cersei i jej życia, ale także dla historii Westeros. Kto wie jak zachowywałaby się młoda Lannister, gdyby całe życie nie miała w głowie tych słów? 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ogromna burza po ostatnim odcinku Gry o tron. Nawet aktorka była zaskoczona
  2. Gra o Tron - S08E02. Gdzie obejrzeć online? Kontrowersje w odcinku
  3. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  4. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  5. Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News