dziennikarz nie żyje
trojmiasto.tv
Mateusz Sidorek - 13 Marca 2021

Pogrzeb Piotra Świąca. Poruszające słowa księdza

W Gdańsku pochowany został tragicznie zmarły dziennikarz TVP. Pogrzeb Piotra Świąca odbył się w piątek 13 marca. Podczas uroczystości, na której pojawili się najważniejsi działacze telewizji, ksiądz wypowiedział poruszające słowa. Ceremonia miała miejsce na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko. Reporter zginął w wypadku samochodowym. Pogrzeb był transmitowany m.in. za pośrednictwem platformy trojmiasto.tv.

Niespodziewana wiadomość o śmierci dziennikarza TVP wstrząsnęła całym środowiskiem telewizyjnym. W piątek 5 marca Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym w Borczu na Kaszubach. Śmierć poniósł również kierowca drugiego auta. Żaden z nich nie miał szans – zmarli na miejscu.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy prowadzili czynności na miejscu wypadku, dziennikarz najprawdopodobniej jechał zgodnie z przepisami. Na jego pas zjechał 23-letni kierowca Renault i wówczas doszło do czołowego zderzenia z Volkswagenem Piotra Świąca.

Stojąc nad grobem dziennikarza, ksiądz wypowiedział piękne słowa

Pogrzeb dziennikarza TVP rozpoczął się dzisiaj o godzinie 11:30. Podczas ostatniego pożegnania jego prochy złożono na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. Ceremonia wywołała wielkie emocje wśród zgromadzonych.

Na uroczystości pojawili się rodzina oraz przyjaciele dziennikarza. Nie zabrakło też jego koleżanek i kolegów z pracy. Stojąc nad grobem Piotra Świąca, ksiądz wypowiedział poruszające słowa.

Dolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieDolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieCzytaj dalej

Miał gorące serce, wrażliwy umysł i szlachetne dłonie. To był człowiek, który odnajdywał siebie i budował siebie w przekraczaniu siebie. Dzieł, których podejmował było ciągle za mało. Dawał ludziom radość życia i nadzieję – powiedział nad grobem dziennikarza kapłan cytowany przez „Super Express”.

Współpracownicy wspominają dziennikarza

Na pogrzebie dziennikarza TVP pojawiło się wiele osób. Rodzina Piotra Świąca nie mogła ukryć wzruszenia tym faktem. Na cmentarzu obecni byli reporterzy i między innymi prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Brakuje mi słów i jestem ogromnie wdzięczna, że taka ilość ludzi towarzyszy mojemu bratu, mojemu Piotrusiowi w ostatniej jego drodze – słowa siostry zmarłego dziennikarza cytuje „Super Express”.

Do podziękowań dołączyła również matka dziennikarza, jednak emocje nie pozwalały jej na dłuższe wypowiedzi. Przez pewien czas stała nad grobem syna i płakała. O współpracy z reporterem opowiedziała też jedna z koleżanek.

Dla nas był przede wszystkim przyjacielem, pełnym szacunku dla drugiego człowieka. Pracowałam z Piotrem 28 lat, w ten tragiczny piątek także, do późna. Rozmawialiśmy wieczorem o tym, że trzeba żyć, trzeba cieszyć się życiem. Poprowadził jeszcze wieczorną "Panoramę" i wychodząc uśmiechnął się, powiedział: "Małgosiu, do zobaczenia, dziękuję". Nasze serce, Piotrze, rozrywa ból. Żegnaj, Piotrze, do zobaczenia – dodała.

O śmierci Piotra Świąca mówiła też prowadząca program informacyjny TVP, „Wiadomości”. Danuta Holecka wspomniała swojego kolegę z pracy w ciepłych słowach. Dziennikarz zostanie zapamiętany nie tylko jako zawodowiec, ale również uczynny człowiek o wielkim sercu.

Materiał wideo z pogrzebu można zobaczyć na platformie trojmiasto.tv, klikając TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News