Danuta Holecka nie żyje
Fot. East News TRICOLORS
Mateusz Sidorek - 7 Marca 2021

Danuta Holecka przekazała informacje o śmierci dziennikarza TVP Gdańsk

Podczas ostatniego wydania programu „Wiadomości” TVP Danuta Holecka wspominała Piotra Świąca. Dziennikarz pracujący Telewizji Polskiej zginął w tragicznym wypadku. Środowisko dziennikarskie wypowiedziało wiele ciepłych i poruszających słów o zmarłym.

Na łamach „Wiadomości” TVP Danuta Holecka poświęciła antenowy czas na wspomnienia o Piotrze Świącu. Tragicznie zmarły dziennikarz był cenionym pracownikiem Telewizji Polskiej. Zginął w wypadku samochodowym pod Gdańskiem, gdy wracał do domu. Miał zaledwie 54 lata.

Prowadząca program informacyjny Danuta Holecka przyznała, że wiadomość o śmierci Piotra Świąca była ogromnym szokiem dla wszystkich jego koleżanek i kolegów. Dziennikarz zmarł w piątek 5 marca.

Danuta Holecka wspomina Piotra Świąca

Wiadomość o śmierci dziennikarza wstrząsnęła Danutą Holecką. Zgodnie z informacjami przekazane przez media kierowca pojazdu osobowego na prostym odcinku drogi nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w prawidłowo jadącego golfa, którym kierował Świąc.

Jak się dowiedziałam o tej tragedii, to bardzo mną wstrząsnęło. Fajny, rozsądny, miły, mądry, profesjonalny chłopak. Wielka strata i bardzo przykro – wyjaśniła.

6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludzi6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludziCzytaj dalej

Kierowcy obu samochodów uczestniczących w wypadku ponieśli śmierć na miejscu. Danuta Holecka podzieliła się poruszającym wspomnieniem dotyczącym kolegi po fachu.

Z Piotrkiem długo się znaliśmy, ale to nie była bliska znajomość, tylko zawodowa. Piotr przyjeżdżał z Gdańska do Warszawy. Poznaliśmy się dawno temu w telewizji na Placu Powstańców. To był chłopak, z którym szybko nawiązywało się kontakt. Był bardzo otwarty, spokojny, wręcz emanował spokojem. Odnosiłam wrażenie, że on wie, czego chce. Jak się widzieliśmy, to wydawało się, że reagujemy na siebie z dużą sympatią, coś dobrego z niego biło. Miał w sobie coś, co uspokajało– powiedziała.

Danuta Holecka ciepło o zmarłym dziennikarzu

Jak przekazała Danuta Holecka, Piotr Świąc zawsze był gotowy nieść pomoc innym. Zostanie zapamiętany jako rzetelny dziennikarz, ale przede wszystkim dobry człowiek.

Pamiętam, kiedyś poprosiłam go o coś niezobowiązującego. Po paru dniach zadzwonił i powiedział, że załatwił. Czasami jak coś ważnego działo się w Gdańsku, a nie mieliśmy reportera, Piotrek to robił i nie było problemu – opowiedziała Holecka.

Dziennikarka przyznała też, że to tragiczne wydarzenie skłoniło ją do refleksji na temat życie. Prezenterka zrozumiała, jak kruche jest życie.

Pomyślałam sobie, jak to trzeba przyzwoicie się zachowywać, bo nigdy nie wiadomo, co się jutro wydarzyujawniła.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Piotrze Żyle, który zaczął krzyczeć do mikrofonu po zdobyciu brązowego medalu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:
Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News