Dziennikarz nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 7 Lutego 2021

Nie żyje Marian Marek Przybylski, wieloletni redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”

Informacje o śmierci Mariana Marka Przybylskiego obiegły krajowe media. Ceniony dziennikarz był m.in. byłym redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego”, gdzie pracował od 1970 roku. Wiadomości o jego odejściu przekazała była redakcja.

Marian Marek Przybylski zmarł w piątek 5 lutego 2021 roku w Poznaniu. Dziennikarz przez większość swojej kariery zawodowej związany był z redakcją „Głosu Wielkopolskiego”, a za jego przywództwa gazeta stała się jednym z wiodących dzienników w kraju.

Zmarł Marian Marek Przybylski. Dziennikarz miał 75 lat

Poznański dziennikarz swoją pracę w redakcji „Głosu Wielkopolskiego” zaczynał w dziale ekonomiczno-rolnym w 1970 roku. W 1990 roku został redaktorem naczelnym dziennika, a następnie objął również funkcję prezesa Oficyny Wydawniczej Głos Wielkopolski.

Za jego rządów gazeta stała się jednym z najważniejszych dzienników w kraju. Ze stanowiska redaktora naczelnego ustąpił w 2003 roku, a jego miejsce zajęła Helena Czechowska. W 2005 roku rozstał się z koeli z funkcją prezesa Oficyny Wydawniczej.

– Był twórcą potęgi „Głosu”, który stał się wiodącym dziennikiem w Polsce, pod jego kierownictwem przeżył największe czasy świetności. Miał wizję, ambicje, zgromadził wokół siebie olbrzymi zespół ludzi, którzy realizowali te plany – wspominała zmarłego dziennikarza na łamach „Głosu Wielkopolskiego” Helena Czechowska.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

Marian Marek Przybylski był m.in. pomysłodawcą nagrody „Srebrna Piłka Głosu Wielkopolskiego”. Za jego czasów „Głos Wielkopolski” jako pierwszy poznański dziennik uruchomił stronę internetową. Stworzył również Cafe „Głos”, mieszczącą się przy ul. 27 Grudnia.

Po odejściu z „Głosu Wielkopolskiego” Marian Marek Przybylski wspólnie z Piotrem Voelkelem założył Instytut Edukacji Europejskiej.Dziennikarz był również jednym z założycieli Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznej i Dziennikarstwa.

– Znałem Marka Przybylskiego pół wieku. Był wielkim orędownikiem budowania prestiżu mediów i zawodu dziennikarza. Przeprowadził „Głos Wielkopolski” z PRL-u w nowe czasy wolnej prasy, co było trudne dla współpracowników i dla niego osobiście – powiedział Piotr Voelkel, cytowany na łamach „Głosu Wielkopolskiego”.

– Marek wierzył w zbawienną dla rozwoju społeczeństwa rolę edukacji, był lojalnym i uczciwym partnerem. Kochał wolność – dodał.

Marian Marek Przybylski był ważną postacią wielkopolskiego środowiska dziennikarskiego. Miał udziały w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, a także był prezesem i współwłaścicielem Radia Kiss FM.

Dziennikarz nie żyje

Facebook.com/GlosWielkopolski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Głos Wielkopolski/Wirtualne media

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News