Nie żyje 29-letni piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie
Pixabay.com Arcaion
Irmina Jach - 7 Lutego 2021

Nie żyje gwiazdor Eurowizji. Węgierski wokalista miał dopiero 29 lat

Nie żyje uczestnik konkursu Eurowizja 2018, Örs Siklósi. Wokalista węgierskiej grupy muzycznej miał zaledwie 29 lat. Od miesięcy walczył ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą.

Tragiczna informacja o śmierci węgierskiego piosenkarza została przekazana przez jego współpracowników za pomocą mediów społecznościowych. Fani, którzy obserwowali jego występ w konkursie Eurowizji, nie mogą uwierzyć, że zmarł tak nagle.

Nie żyje 29-letni piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie

- Powiedzieć słowa nie do wypowiedzenia, opisać coś nie do opisania - to właśnie musimy teraz zrobić. W czerwcu u Örsa zdiagnozowano białaczkę. Ze złamanym sercem informujemy, że nasz partner, przyjaciel i brat, Örs Siklósi, opuścił nas w wieku 29 lat, po walce z chorobą- napisali członkowie zespołu AWS.

- Jego nieograniczona kreatywność, głębia tekstów, przytłaczająca energia, charyzma pozostawiają niezastąpioną przestrzeń, nie tylko w naszym życiu, ale także w świecie węgierskiej muzyki rozrywkowej - dodali przyjaciele wokalisty.

Sam Örs - jak wspominają muzycy - był człowiekiem serdecznym, kochającym i towarzyskim. Pokreślili, że „zawsze można go było na niego liczyć, nigdy nikogo nie zawiódł”. Był niezwykle otwarty na innych ludzi i miał dobre serce.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

- Örs był cudem. Łączymy się w bólu z rodzinom, przyjaciółmi i wszystkimi, którzy poprzez jego piosenki, mieli szczęście go poznać. Żegnamy się z tobą, nasz przyjacielu, nasza miłości, nasz bracie, nasz synu, nasz wzorze do naśladowania - podsumowali członkowie zespołu AWS.

Zespół AWS został założony latem 2006 roku przez Bence Bruckera, Dániela Kökényesa, Örsa Siklósiego i Árona Veressa. Od czasu debiutu artyści nagrali cztery albumy studyjne. Grali koncerty w wielu węgierskich klubach i na festiwalach.

W 2011 wygrali konkurs MTV Brand New oraz otrzymali nagrodę specjalną na gali International Live Awards. Odbyli trasę koncertową z zespołami Subscribe, Blind Myself i Road. Jesienią 2015 zagrali pierwszy samodzielny koncert w klubie Dürer Kert.

6 grudnia 2017 roku mężczyźni poinformowali, że z piosenką „Viszlát nyár” zakwalifikowali się do programu „A Dal” emitowanego w węgierskiej telewizji Duna, będącego krajowymi eliminacjami do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zajęli pierwsze miejsce w konkursie eliminacyjnym i półfinale. W finale muzycy zdobyli 92 punkty, plasując się na 21. miejscu. Zwyciężczynią ówczesnej edycji konkursu była reprezentantka Izreala, Netta, która zaśpiewała piosenkę „Toy”.

Nie żyje piosenkarz

Źródło zdjęcia: Instagram @awsofficial

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gala/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News