Dzień Strażaka - życzenia i prezenty
instagram.com/bzak
Wiadomości Pikio - 19 Kwietnia 2019

Życzenia na Dzień Strażaka. Nasi bohaterowie obchodzą swoje święto

Dzień Strażaka - życzenia, kartki, obrazki i prezenty, którymi można obdarować pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz wolontariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej? Już 4 maja strażacy obchodzą swoje święto, warto podziękować im za trud i wysiłek, jaki wkładają w swoją pracę.

Dzień Strażaka - życzenia. Czego życzyć oficerom straży pożarnej? W dniu 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tej grupy zawodowej, które zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2003 roku. W ten dzień organizowane są oficjalne uroczystości, które są idealną okazją do nominacji oficerów na wyższe stopnie, prezentowania sprzętu straży oraz umiejętności strażaków, a także do wręczenia odznaczeń.

4 maja to również święto św. Floriana, który jest patronem strażaków. Urodził się on około 250 roku, czyli w okresie prześladowań chrześcijan. Był dowódcą oddziałów gaśniczych, według legendy ocalił jednym wiadrem wody płonącą wioskę, za swoją wiarę został skazany za śmierć.

Dzień Strażaka - życzenia, kartki, śmieszne obrazki i prezenty. Czym obdarować pracowników straży pożarnej?

Z okazji Dnia Strażaka składamy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarniczej najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za działalność ratowniczą. Czego życzyć strażakom? Satysfakcji z pracy, zdrowia oraz pomyślności, to standardowe serdeczności.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Oto przykłady zabawnych życzeń, wierszyków, które będą idealne na tę okazję:

Strażaku nasz kochany, chociaż czasem budzisz się niewyspany,
bo nocą ratujesz nasz świat cały,
dzisiaj baw się razem z nami, cieszmy się twoimi imieninami
i wypijmy szampana tsunami.
Pożarów i innych nieszczęść jak najmniej,
a całe życie uśmiechniętą buzię miej.

Nie życzę ci pożarów, płonących aut i sadów.
Nie życzę też do cystern z rozlanym olejem wypadów.
Nie życzę w żarze ognia, wspinaczek na szczyt wieżowca.
Ani zgłoszeń fałszywych od podpalacza – "fachowca".
Korzystania nie życzę z twoich umiejętności.
Życzę "nicnierobienia", ale w gotowości!

Dobrym prezentem mogą być czekoladki lub słodycze z dołączoną kartką z życzeniami. Strażaka można obdarować również drobnym upominkiem: miniaturką wozu strażackiego, kubkiem ze strażackim hasłem.

Coraz większą popularność zyskuje nie tylko składanie serdeczności osobiście, ale także wysyłanie kartek i grafik z życzeniami drogą elektroniczną. Internauci mogą również składać serdeczności strażakom, umieszczając na ich profilach na portalach społecznościowych obrazki tematyczne, Facebook jest idealnym do tego miejscem.

Śmieszne obrazki i memy można znaleźć na wielu stronach internetowych, wystarczy je skopiować i wysłać wiadomością prywatną lub mailem do ulubionego strażaka. Można je również umieścić na swojej tablicy i oznaczyć w poście znajomych przedstawicieli tego zawodu. Najlepiej składać życzenia osobiście, jednak kiedy nie mamy takie okazji, SMS lub mail będzie idealnym rozwiązaniem.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy jest Dzień Strażaka. Dzielni i waleczni druhowie zasługują na święto
  2. Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować
  3. Ile zarabiają policjanci? Funkcjonariusze wywalczyli niemałe podwyżki
  4. Gdzie na majówkę z dziećmi? Najlepsze miejsca w Polsce
  5. Wiersze i wierszyki na Dzień Strażaka. Naucz swoje dzieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News