Dzień Grilla. Wiosna już w pełni, można świętować.
Pixabay/RealAKP
Wiadomości Pikio - 18 Kwietnia 2019

Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować

Dzień Grilla. Wiosna w pełni, za oknem piękna pogoda, coraz dłuższe dni, to idealne powody do spotkania się ze znajomymi przy grillu. Nadszedł czas na obchody Światowego Dnia Grilla.

Dzień Grilla należy do kalendarza nietypowych świąt gastronomicznych. Chociaż nie jest tak oryginalnym, jak Dzień Czosnku czy Dzień Bitej Śmietany, to z pewnością obok Międzynarodowego Dnia Pizzy czy Święta Kawy jest najpopularniejszą i najchętniej obchodzą imprezą przez miłośników jedzenia i picia.

Światowy Dzień Grilla

Wiosna to przez wielu najbardziej uwielbiana pora roku. Któż nie lubi bowiem ciepłych i dłuższych dni, pobudki o poranku w towarzystwie promieni słonecznych, czy ulic i skwerów obrastających w zieleń. Zima poszła już w zapomnienie, a wraz z wiosną nadszedł czas na krótsze noce i odstawienie puchatych kurtek do szaf. Młodzież szkolna, jak i dorośli, w końcu mają większe możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu w weekendy niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem często wybierają wycieczki rowerowe, długie spacery czy jazdę na rolkach.

Jedną z najbardziej znanych i kultywowanych tradycji nadejścia wiosny jest otwarcie sezonu grillowego. Chociaż, jak mówią najwięksi fanatycy grillowania, każda pogoda jest dobra, żeby dosłownie i w przenośni "wrzucić coś na ruszt", to zdecydowana większość ludzi sezon grillowy otwiera na wiosnę. Kiełbaski śląskie, pyszna karkówka, opiekane ziemniaki, kolorowe szaszłyki, czy soczyste burgery i steki mają ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Z tego powodu ich ulubione potrawy połączone z bardzo miłą formą odpoczynku i spędzania czasu z przyjaciółmi doczekały się swojego święta.

Międzynarodowy Dzień Grilla. Kiedy jest?

Sezon grillowy już za kilkanaście dni zostanie oficjalnie otwarty. 2 Maja wszyscy miłośnicy rusztu rozpoczną świętowanie zajadając się kawałkiem karczku, popijając go zimną colą lub piwem. Spotkania z przyjaciółmi, zajadanie pysznymi potrawami, imprezy i odpoczynek tradycyjnie będą miały miejsce w tegoroczną majówkę. Z powodu dni wolnych dla większości ludzi "weekend majowy" to idealny czas, żeby odpocząć od pracy i szkoły. W Międzynarodowy Dzień Grilla spotkają się ze sobą członkowie rodziny, bliscy, a także rzadziej widywani znajomi. Zorganizowanie grilla czy ogniska to świetny powód do spotkań z przyjaciółmi, z którymi nie mamy możliwości widywania się na co dzień.

Jak możemy dowiedzieć się od miłośników grilla, najpopularniejszymi miejscami do biesiadowania są ogródki u znajomych, plaże nad jeziorem czy specjalnie wyznaczone strefy w parkach miejskich. W stolicy Polski - Warszawie sławę zyskują również nadwiślańskie schodki. Wszyscy, którzy planują w najbliższym czasie zorganizować lub wybrać się na grilla, powinni również pamiętać o tym, aby zapoznać się z regulaminem miejsc publicznych, w których chcą się zabawić. Ważnym jest również, aby pod wpływem alkoholu nie korzystać z kąpieli wodnych, a także dbać o to, aby po imprezie zostawić po sobie należyty porządek. Po tobie, miłośniku grilla, przyjdzie ktoś następny. Miłego grillowania!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Majówka we dwoje. Gdzie wyjechać na długi weekend z drugą połówką?
  2. Na majówkę za granicą? Świetny pomysł, tylko gdzie?
  3. Pomysły na majówkę 2019. Jak spędzić długi weekend majowy - z dziećmi czy we dwoje?
  4. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
  5. Kiedy jest Dzień Ziemi 2019? Zbliża się wielkimi krokami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News