Dzień Łapania za Biust
flickr.com/Aaron Goodwin
Adrian Sobolewski - 4 Czerwca 2019

Najbardziej skandaliczne święto w kalendarzu. Jak można obchodzić Dzień Łapania za Biust?

Dzień Łapania za Biust - kto w ogóle obchodzi to święto? Jest kilka bardzo dobrych sposobów na obchodzenie tego święta, ale zdecydowanie podchodzenie do nieznajomych kobiet i łapanie ich za piersi nie jest jednym z nich. Jeśli zdecydujemy się na taki sposób "świętowania" - może powinniśmy zastanowić się nad naszymi życiowymi wyborami.

Dzień Łapania za Biust - wiele osób jest już przyzwyczajonych do dziwnych, nietypowych świąt, które co jakiś czas pojawiają się w kalendarzu. Jednak niewiele wzbudza tak duże kontrowersje jak Dzień Łapania za Biust - nie bez przyczyny. Jest to okazja, którą wykorzystują niektóre niezbyt dojrzałe osoby do tego, aby obmacać zdegustowane kobiety. Na szczęście możemy ten dzień obchodzić inaczej!

Dzień Łapania za Biust - czy to molestowanie lub wykorzystywanie seksualne?

Dzień Łapania za Biust jest, nie bez przyczyny, dość kontrowersyjny. Wiele osób, szczególnie kobiet, uważa go za niesmaczną okazję, która ukazuje tylko seksizm w społeczeństwie. Trudno dziwić się takiej diagnozie patrząc na to, co nieraz popularne jest w polskim (i nie tylko) internecie. Przecież wchodząc na strony takie jak Youtube i Instagram bardzo szybko natkniemy się na różnego rodzaju "artystów podrywu" czy inne osoby, które na ulicy przeprowadzają niesmaczne "pranki". Jednym z momentów, które lubią wykorzystywać takie osoby, jest właśnie Dzień Łapania za Biust. Uważają go za dobrą okazję do wykręcenia niezbyt śmiesznego żartu na jakiejś kobiecie, albo oferując jej coś za dotknięcie jej biustu, albo po prostu podbiegając i bez jej pozwolenia to robiąc.

Niestety wiele osób naśladuje takie niesmaczne zachowania, a jeszcze więcej dziwi się, że po takim wybryku dostaje od poszkodowanej kobiety w twarz. Najczęściej zaczynają wylewać swoje żale na forach, gdzie inni niespełnieni mężczyźni zrzucają na kobiety winę wszystko, nie widząc swoich wad i obrzydliwych zachowań. Jest to na szczęście margines społeczny, ale margines naprawdę obrzydliwy, z którym nikt nie powinien się identyfikować i naśladować. Na szczęście podobne zachowania można ścigać i tępić - przecież jest to nie tylko naruszenie przestrzeni osobistej, ale jeśli odbywa się bez zgody kobiety, jest to też molestowanie seksualne, które każdy z nas powinien potępiać.

Dzień Łapania Biustu - kiedy jest i jak go świętować

Na szczęście Dzień Łapania za Biust nie jest tylko rzeczą negatywną - możemy to święto przekuć w okazję do przypomnienia sobie o ogromnym problemie, który z roku na rok dotyka coraz większą liczbę kobiet nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Przecież biust nie jest tylko częścią ciała, która jest zabarwiona erotycznie. Należy pamiętać, że jest to właśnie dzięki niemu kobiety mogą karmić dzieci i nie powinniśmy wiązać go tylko i wyłącznie z funkcjami erotycznymi - przecież karmiąca kobieta wcale nie chce prowokować osoby, którym mogłaby się spodobać, chce ona po prostu nakarmić dziecko.

W wielu krajach obchody tego dnia połączone są z dniami przypominającymi o raku piersi - stąd właśnie połączenie z łapaniem za biust, które jest przecież niezbędne podczas badania piersi. W tych dniach na świecie przeprowadzane są różnego rodzaju warsztaty i szkolenia dotyczące samobadania piersi, które jest niezbędne dla szybkiego wykrywania i profilaktyki raka piersi. Ponadto w wielu miejscach na świecie możemy w dniach obchodów Dnia Łapania za Biust iść na darmową mammografię, dzięki której możliwe będzie wykrycie jakichkolwiek martwiących zmian na gruczołach piersiowych. Oczywiście nie muszą one wcale od razu oznaczać raka piersi, ale warto kontrolować te sprawy - przecież jest to choroba, na którą rocznie zapada prawie 20 tysięcy kobiet w Polsce. Dlatego właśnie 5 lipca warto przypomnieć kobietom w naszej rodzinie o tych jakże ważnych badaniach!

Oczywiście jeżeli chcemy świętować Dzień Łapania za Biust w ten "standardowy" sposób, nic nam nie stoi na przeszkodzie! Przecież wiele kobiet nie ma wcale nic przeciwko takim zachowaniom. Pamiętajmy jednak, że może o wiele lepszym pomysłem jest zostawieniem takich zabaw na odpowiedni czas i miejsce - chcemy przecież, aby nasza partnerka czuła się z tym komfortowo, a nie była skrępowana, kiedy zaczniemy obmacywać ją przy ludziach, w jakimś publicznym miejscu. Naprawdę najlepszą zasadą w takich sytuacjach jest pomyślenie o tym, jak będzie się czuł z naszym zachowaniem drugi człowiek i oczywiście poproszenie o pozwolenie, a nie myślenie tylko i wyłącznie swoją chucią.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
  2. Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chilli - data
  3. Dzień Sejmu Polskiego - święto parlamentaryzmu
  4. Międzynarodowy Dzień UFO 2019 - data
  5. Dzień Przytulania - obrazki, gify, demotywatory

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News