Pikio wykop. Logo - zdjęcie
wikipedia/wykop.pl
Wiadomości Pikio - 16 Maja 2019

Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku

AMA, czyli Ask Me Anything to jedna z form, w której wykopowicze mają okazje zadać pytania ciekawym osobom. W tej zabawie brali udział na przykład prezydent Andrzej Duda oraz Jarosław Gowin. O co pytali użytkownicy serwisu Wykop? Pikio spieszy z odpowiedzią, poniżej najlepsze edycje.

Wykop.pl to polski serwis, który wzorowany jest na amerykańskiej platformie digg.com, wielu kojarzy ten serwis internetowy z Redditem, jako jego polską wersję, jednak Reddit, podobnie jak Wykop, powstał w 2005 roku.

Z założenia ma być miejscem, gdzie użytkownicy odnajdują w Internecie ciekawe informacje i dzielą się nimi z innymi swoimi odkryciami, pod wpisami zazwyczaj wywiązują się różne dyskusje.

AMA - Ask Me Anything

AMA to odmiana Q&A, czyli pytań i odpowiedzi, nowy trend na wykopie zyskuje na popularności wśród użytkowników serwisu. Wykopowicze mają możliwość zadania dowolnego pytania między innymi do przedstawicieli różnych zawodów. Zdarzyło się, że w internetowej zabawie brali udział celebryci, aktorzy, dziennikarze, a nawet politycy.

Komu można było zadać pytanie i które konwersacje można zaliczyć do tych najpopularniejszych? W pierwszej dziesiątce można znaleść AMA z prezydentem Andrzejem Dudą oraz aktorem, a obecnie prężnie rozwijającym się youtuberem Cezarym Pazurą. Kto jeszcze znalazł się w TOP 10?

Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji, szerokim echem obiło się AMA byłego pracownika Allegro, który podczas konwersacji zaczął zdradzać tajemnice firmy, a także kwestia handlu fanami na jednym z popularnych serwisów społecznościowych.

Już kilkukrotnie pisaliśmy o aferach, które zostały wykryte na tej stronie, więcej artykułów możecie znaleźć oczywiście na Pikio. Wykop i jego użytkownicy jak zawsze czujni.

TOP 10 w serwisie Wykop. Pikio przybliża ranking

Najpopularniejszym AMA na całym Wykopie jest konwersacja z Andrzejem Dudą, o cokolwiek można było zapytać kandydata na prezydenta 23 kwietnia 2015 roku, czyli kilka miesięcy przed wybraniem go na państwowe stanowisko. Internauci mogli zadać konkretne pytanie i dostali na nie rzeczową odpowiedź.

- Rozmawiałem na ten temat z ekspertami, jest kilka pomysłów. Jeden model to taki, jaki funkcjonuje na Wyspach Brytyjskich, gdzie jest minimalna emerytura państwowa, gwarantowana, a w pozostałym zakresie to kwestia decyzji konkretnej osoby, czy chce więcej odkładać na swoją emeryturę - oto odpowiedź, która dotyczyła systemu emerytalnego i jego naprawy. Odpowiedź ta uzyskała najwięcej polubień.

Ranking TOP 10 Ask Me Anything w serwisie internetowym Wykop:

 1. Andrzej Duda
 2. Lech Wałęsa
 3. Cezary Pazura
 4. Krzysztof Hołowczyc
 5. Tadeusz Sznuk
 6. Wiktor Niedzicki
 7. Bohdan Smoleń
 8. Janusz Korwin-Mikke
 9. Jarosław Gowin
 10. Jędrek, kapitan zamku Chojnik.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Największe afery na wykop.pl. Sposób, w jaki użytkownicy je przeprowadzają, może zaskoczyć
 2. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
 3. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
 4. Andrzej Młynarczyk: żona, wiek, wzrost. Kim jest popularny aktor?
 5. Kim jest mąż Kamilli Baar? Gwiazda Na dobre i na złe mówi o swoim partnerze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News