Międzynarodowy Dzień UFO - kiedy?
pixabay.com/harrydona
Adrian Sobolewski - 31 Maja 2019

Kiedy Międzynarodowy Dzień UFO? Świętuj z przedszkolakiem

Międzynarodowy Dzień UFO to bardzo ciekawa okazja, którą świętować mogą nie tylko najmłodsi. Przecież nikt z nas nie może być pewien, czy jesteśmy sami we wszechświecie, czy może jednak są tam inne żywe organizmy. Kiedy obchodzimy Dzień UFO? Jest to okazja do nieziemskiej zabawy!

Międzynarodowy Dzień UFO - kiedy obchodzimy to pozaziemskie święto? Na całym świecie jest wiele osób, które są przekonane, że na Ziemi wylądowały kiedyś istoty spoza Układu Słonecznego. Ten dzień jest dla nich najważniejszym świętem, a celebrujemy go w rocznicę największej, dotąd niewyjaśnionej, zagadki dotyczącej lądowania istot pozaziemskich na naszej planecie.

Międzynarodowy Dzień UFO

Tajemnica istot pozaziemskich jest intrygująca praktycznie dla każdego. Nikt z nas nie może powiedzieć ze stuprocentową pewnością, że kosmici istnieją lub nie - nie mamy na to niezbitych dowodów. Jednak niezbadane przestrzenie kosmosu dają naszej wyobraźni ogromne możliwości do działania. Istnienie we Wszechświecie innych istot żywych - organizmów, które ewoluowały na innej planecie, w innych warunkach, może bez dostępu do tlenu czy innych, oczywistych dla nas pierwiastków - taka wizja jest dla nas zarówno bardzo ciekawa, jak i może przyprawić o dreszcze. Szczególnie, jeśli tacy przybysze nie przybędą na Ziemię w pokoju.

Międzynarodowy Dzień UFO zbiera te wszystkie nadzieje i strachy w jedno. Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad różnego rodzaju fenomenami pozaziemskimi, obrały sobie ten dzień jako swoje główne święto. Jego data, oczywiście, nie jest przypadkowa i nawiązuje do jednej z najciekawszych nierozwiązanych zagadek dotyczących niezidentyfikowanych obiektów latających - tzw. "Incydentu w Roswell" z 1947 roku.

2 lipca 1947 roku około godziny 22:00 miejscowego czasu, na niebie nad miejscowością Roswell pojawił się dziwny, świecący obiekt. Świadkowie opisywali go jako podobnego do dwóch połączonych ze sobą talerzy. Kilka dni później pojawiły się informacje, jakoby na jednej z pobliskich farm wojsko znalazło szczątki statku kosmicznego. Oczywiście w oficjalnych komunikatach został on opisany tylko jako "niezidentyfikowane szczątki".

Przez wiele lat nie pojawiały się żadne informacje na temat znalezionego w 1947 roku wraku. Wiele osób było przekonanych, że jest to świadome działanie amerykańskiego rządu, który w tzw. Area 51 prowadzi badania nad cywilizacjami spoza naszego Układu Słonecznego, ale nie chce dzielić się informacjami na ich temat ze światem z obawy przed wybuchem paniki. Jednak po jakimś czasie na jaw zaczęły wychodzić różnego rodzaju zapiski świadków lub osób powiązanych ze śledztwem na temat Roswell. Jedną z najbardziej znanych notatek jest Memorandum Hottella, który był w tamtych czasach agentem FBI. Jest to notatka skierowana do ówczesnego dyrektora FBI J. Edgara Hoovera. Należy jednak pamiętać, że jej autentyczność nie jest w żaden sposób potwierdzona dowodami, powinno się ją więc traktować raczej jako ciekawostkę i plotkę.

- Prowadzący dochodzenie ze strony Sił Powietrznych stwierdził, że w Nowym Meksyku odkryto trzy tak zwane latające spodki. Zostały opisane jako okrągłe w kształcie z podniesiona częścią środkową, mające około 50 stóp średnicy (ok. 15 metrów). W każdym z nich znajdowały się trzy ciała ludzkiego kształtu, ale o wysokości tylko 3 stóp (niecały metr), ubrane w metaliczne ubrania z bardzo cienkiej tkaniny. Każde z ciał było owinięte w sposób, który przypominał kombinezony pilotów testowych - czytamy w notatce.

Dzień Ufoludka w przedszkolu - scenariusz

Wiele dzieci jest bardzo zainteresowanych UFO i różnego rodzaju pozaziemskimi incydentami. Dla nich nie jest to kontrowersyjna kwestia, tylko raczej kolejna interesująca część życia, którą można zbadać, dowiedzieć się czegoś nowego, coś, co pobudza ich wyobraźnię. Właśnie dlatego 2 lipca warto obchodzić z dziećmi Dzień UFO.

Możemy im zaproponować wiele zabaw na ten dzień. Bardzo fajną atrakcją będzie wybranie się, jeśli mieszkamy w pobliżu, do Centrum Nauki Kopernik. Tam znajdziemy naprawdę interesujące wystawy dotyczące przestrzeni kosmicznej i jej badań, które mogą zainspirować naszych podopiecznych do zostania w przyszłości badaczem lub badaczką kosmosu.

Jeśli jednak nie chcemy lub nie możemy wybrać się z dziećmi na wycieczkę, możemy zorganizować im małą namiastkę takiego poznawania kosmosu w klasie. W internecie znajdziemy wiele filmów na temat kosmosu, możemy je dzieciom zaprezentować na jak największym ekranie, dzięki temu będą mogły praktycznie poczuć, jakby były w kosmosie.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dzień Psa - scenariusz zajęć w przedszkolu
  2. Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Tortur
  3. Dzień Przytulania - obrazki, gify, demotywatory
  4. Dzień Psa 2019 - data święta naszych milusińskich
  5. Międzynarodowy Dzień Owoców - zabawy w przedszkolu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News