Opuszczony dom we Francji
Exploring the Unbeaten Path/ kadr z wideo/ https://youtu.be/8WDyvklXhco
Artur Łokietek - 6 Marca 2021

Mężczyzna natknął się w lesie na opuszczony dom. Nie spodziewał się widoku, jaki zastanie po otwarciu drzwi

Mężczyzna zajmujący się miejską eksploracją natrafił na znajdujący się w środku lasu bardzo stary dom. Gdy otworzył drzwi, jego oczom ukazał się wyjątkowy widok – w środku wszystko wyglądało jak prawdziwy, świetnie zachowany, skansen. Gdy po paru latach powrócił w to miejsce, oniemiał ponownie.

Na kanale „Exploring the Unbeaten Path” w serwisie YouTube pojawił się nowy film zatytułowany „Porzucona rezydencja będąca kapsułą czasu”. Bob Thissen, prezenter kanału, pokazuje w nim wyjątkowe znalezisko, na które trafił.

Thissen zainteresowany jest tzw. „urbexem” (urban exploration – eksploracja miejska), czyli dość specyficznym hobby polegającym na poszukiwaniu i zwiedzaniu opuszczonych budynków. Jedno z jego znalezisk, które odkrył we Francji, jest niezwykle imponującą wycieczką w poprzednie stulecie.

Kilka lat temu przy jednym z francuskich lasów, na uboczu cywilizacji, natknął się na stary budynek będący sporą rezydencją. Z zewnątrz nie wydawała się niczym nie wyróżniać – ot, zapomniana budowla, w której środku zapewne panuje pustka i wszechobecny bród.

Gdy wszedł do środka, oniemiał. Okazało się, że wnętrze zostało zachowane w wyjątkowym stanie. Wszystko wydawało się być nienaruszone, niemal tak, jakby ktoś miał zaraz wrócić do swojego domu. Jakby tego było mało, wystrój wskazywał na meble i tapety pochodzące jeszcze z ubiegłego stulecia.

Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z "Rolnicy. Podlasie". Pracował przez 42 lataCzytaj dalej

Zaniemówił, gdy otworzył drzwi opuszczonego domu

Na stolikach wciąż leżały gazety, kuchnia sprawiała wrażenie użytkowanej do tej pory, wszędzie znajdowały się liczne ozdoby czy figurki. Łóżko również było pościelone, a na znajdujących się przy ścianach półkach do tej pory ustawione było w równym rządku książki. Znalazło się nawet miejsce dla starego pianina.

YouTuber pozostawił obiekt dokładnie w takim stanie, w jakim go znalazł. Po pięciu latach ciekaw był, czy budynek w ogóle dalej stoi. Wybrał się w to samo miejsce i choć nie oczekiwał wiele, okazało się, że wnętrze w dalszym ciągu imponuje świetnym ładem i porządkiem.

- Zazwyczaj opuszczone budynki bardzo szybko niszczeją, ponieważ są rozkradane i ludzie często dokonują na nich aktów wandalizmu – wyjaśnił „News Agency” eksplorator miejski. - To cud zobaczyć, że prawie nic się tutaj nie zmieniło– dodał.

Bob uznał, że miejsce to zostało pozostawione zapewne w okolicach 2009 roku. Przez wszystkie te lata nikt nie dokonał jego dewastacji z uwagi na bardzo specyficzne położenie – w głębi lasu, za przylegającą polaną. - Podejrzewam, że mieszkał tu ktoś starszy, kto zmarł lub przeprowadził się do zwykłego domu. Ludzie Ci prawdopodobnie nie mieli dzieci, czy spadkobierców, a może spadkobiercy nie mieli pojęcia, co zrobić z tak ogromną willą– powiedział.

Eksploracja miejska polega na zwiedzaniu porzuconych dawno budowli i obiektów. Daleko jej jednak do jakiejkolwiek formy wandalizmu z uwagi na główną zasadę przyświecającą eksploratorom, która brzmi: „zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko ślady stóp”. Oczywiście nie wszyscy stosują się do tej reguły, a wiele osób przeczesuje przepiękne miejsca o niepowtarzalnym klimacie w celach choćby zarobkowych. Wspomniane powyżej wideo z wyjątkowej rezydencji znajdziecie poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: newsner.pl, YouTube, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News