Książę Filip
POOL / SplashNews.com/East News
Klaudia Bochenek - 6 Marca 2021

Skandaliczny błąd brytyjskiej telewizji. Wyemitowała część nekrologu księcia Filipa

Książę Filip nie żyje? W mediach społecznościowych wręcz huczy - wszyscy obawiają się, że 99-letni mąż królowej Elżbiety II zmarł. Wszystko przez - być może omyłkowo lub przedwcześnie - wyemitowany fragment nagrania, który ma być jego nekrologiem. Pokazała go jedna z największych stacji, BBC.

Książę Filip w piątek rano został przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII. To już kolejna zmiana placówki w ciągu 2 tygodni. Okazało się, że ma problemy z sercem i musiał przejść operację w szpitalu św. Bartłomieja w Londynie. Rodzina królewska uspokaja, że mąż królowej czuje się dobrze - czy aby na pewno?

Co dzieje się z księciem Filipem?

- Po środowej, udanej operacji księcia Edynburga w szpitalu św. Bartłomieja, dziś rano został przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII. Książę ma pozostać w nim przez kilka dni, aby kontynuować hospitalizację - informowała w środę dziennikarka Daily Mail.

Pamiętajmy jednak, że przy jednej z wizyt u księcia Filipa, jego syn, książę Karol, wyszedł zalany łzami i odjechał spod szpitala. Rodzina królewska również w ostatnim czasie prosiła o modlitwę - ta prośba szczególnie zaniepokoiła Brytyjczyków.

Strach po raz kolejny padł na Wielką Brytanię. W mediach społecznościowych wręcz huczy od teorii, że 99-letni książę nie żyje, a rodzina królewska chce poczekać z ogłoszeniem wiadomości o jego śmierci po wyemitowaniu głośno zapowiadanego wywiadu z Meghan i Harrym. Co wyemitowano w BBC?

BBC Scotland prowadziło relację z dochodzenia Alexa Salmonda. W pewnym momencie zostało ono przerwane, a na ekranach widzowie mogli zobaczyć ziarnisty, czarno-biały obraz księcia Filipa z młodości, następnie pojawiła się czarna plansza.

- Przepraszamy za przerwę w tym programie i pracujemy nad naprawieniem usterki - taka informacja pojawiła się pod koniec nagrania. Wiele osób jednak uważa, że to nie błąd, a być może pracownicy telewizji pospieszyli się z emisją nekrologu, zanim śmierć nie została oficjalnie potwierdzona przez pałac Buckingham.

Inni internauci sądzą, że to zwykła pomyłka. Nie da się ukryć, że dość porażająca i wprowadzająca zamęt wśród Brytyjczyków. Teorie o złym samopoczuciu księcia, a teraz incydent wskazujący na jego śmierć jest głównym tematem mediów.

- Podczas przesłuchania przed komisją wystąpiła usterka techniczna, która spowodowała krótkotrwałą przerwę w transmisji. Usterka została szybko usunięta i wznowiono obsługę. Przepraszamy za wszelkie niedogodności - tłumaczył się rzecznik BBC.

Książę Filip 10 czerwca będzie świętował swoje setne urodziny. Z kolei już w tę niedzielę wyemitowany zostanie wywiad z Harrym i Meghan, który określany jest jako kontrowersyjny i mający obnażyć wszelkie tajemnice rodziny królewskiej. Czy niedługo po nim w Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszona żałoba?

<Screen przerwanego nagrania

Fot. BBC SCOTLAND / screen z materiału, który miał być nekrologiem księcia Filipa

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Źródło: express.co.uk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News