Nie żyje dziennikarz TVP
Pixabay.com, autor: Arcaion
Klaudia Bochenek - 6 Marca 2021

Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk. Piotr Świąc miał 54 lata

Nie żyje dziennikarz i prezenter TVP Gdańsk. Piotr Świąc miał zaledwie 54 lata. Niestety, jego koledzy z pracy przekazali przykrą informację - mężczyzna zginął w wypadku samochodowym, który miał miejsce pod Borczem na Pomorzu.

Pracownicy TVP Gdańsk przeżywają ogromną stratę. Doświadczony dziennikarz, laureat wielu nagród, zginął 5 marca w tragicznym wypadku. Był jedną z ofiar, drugą był kierowca innego pojazdu uczestniczącego w kolizji.

Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów - przekazali pracownicy TVP Gdańsk.

- 22:23 Borcz DK 20 - wypadek czołowy dwóch pojazdów osobowych, dwie osoby poszkodowane. Po dojeździe na miejsce ZRM stwierdził brak czynności życiowych u obydwu kierujących pojazdami - informację potwierdzili również lokalni strażacy w komunikacie.

Wiadomo, że oprócz dwóch kierujących, nikt więcej nie ucierpiał. Przyczyny wypadku są badane i wyjaśniane, lokalne media podają jedynie, że doszło do zderzenia czołowego. Nie mieli żadnych szans.

Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z Okazało się, ile wynosi emerytura Gienka z "Rolnicy. Podlasie". Pracował przez 42 lataCzytaj dalej

Piotr Świąc od zawsze wiedział, że chce zostać dziennikarzem. Nie tylko ukończył studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim, ale też brał udział w szkoleniach i stażach za granicą, m.in. w Niemczech.

W TVP Gdańsk zajmował się publicystyką i prowadzeniem programów informacyjnych - widzowie znali go nie tylko z „Panoramy”, ale też z „Forum Gospodarczego”. Oprócz tego, jak podaje Onet, był także prezenterem TVP1, „Wiadomości” i TVP Info.

Piotr Świąc był laureatem wielu branżowych nagród, m.in. „Ostrego Pióra”, która jest przyznawana przez Business Centre Club, mógł poszczycić się także odznaczeniem „Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”. Odnosił również sukcesy w Konkursie Oddziałów Terenowych TVP.

- To się nie dzieje naprawdę. Pan Piotr był wspaniałym dziennikarzem i wielkim człowiekiem. Pamiętam jego materiały o szkolnictwie zawodowym. Przyjeżdżał do PSB jak ktoś nam bliski, jak przyjaciel. A przecież znaliśmy Go tylko z telewizji. Zawsze życzliwy, z poczuciem humoru, i z ogromną sympatią wprowadzał nas w nagrania, aż mijał lęk i strach. Piotrze, odpoczywaj w pokoju - napisała internautka pod postem TVP Gdańsk o śmierci dziennikarza.

- Głos, aparycja, warsztat, profesjonalizm. symbol. Miałem wrażenie, że zawsze tam był. Nie można w to uwierzyć. Tym bardziej gdy jeszcze wczoraj oglądałem Panoramę, biorąc w niej udział w materiale zapowiadanym przez Pana Piotra. Pokój Jego duszy... - tak wspominają go widzowie.

Wypadek dziennikarza

Wypadek dziennikarza

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP, Express Kaszubski, Facebook, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News