Tadeusz Rydzyk
Fot. Flickr.com/Piotr Drabik
Klaudia Bochenek - 25 Marca 2021

Do hotelu Rydzyka nieoczekiwanie wszedł sanepid. Surowo skontrolowali obiekt

Tadeusz Rydzyk, pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej panującej w Polsce, postanowił zorganizować rekolekcje, a uczestników umieścić w hotelu należącym do WSKSiM - Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Sanepid nie miał wyjścia i musiał skontrolować, czy aby na pewno nie doszło do nadużyć.

Media rozpisały się przed kilkoma dniami o rekolekcjach dla prawników, zorganizowanych przed Tadeusza Rydzyka. Wydarzenie miało potrwać 3 dni, a uczestnicy zostali zakwaterowani w pobliskim hotelu, nazywanym hotelem akademickim. Nie tylko wiemy, jakie są wyniki kontroli sanepidu, ale także jakie „luksusy” czekały na prawników.

Tadeusz Rydzyk poznał już wyniki kontroli

Prawnicy wyrażający chęć uczestniczenia w specjalnie zorganizowanych rekolekcjach mogli to zrobić w sposób zdalny lub tradycyjny. Za 3 dni z wyżywieniem musieli zapłacić 360 zł, a nocleg w hotelu ojca Tadeusza Rydzyka miał być zgodny z przepisami.

- W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, 23 marca 2021 r. pracownicy Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili kontrolę w DS "Hotel Akademicki" przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu celem sprawdzenia, czy doszło do naruszeń przepisów - cytuje treść pisma z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy serwis o2, który zwrócił się z pytaniem o kontrolę.

Jak się okazało, od soboty do środy na terenie obiektu nie przebywały osoby nieobjęte przepisami. Zgodnie z przeznaczeniem budynku pojawiali się w nim studenci, wykładowcy i pracownicy akademiccy.

Ekspertka po rozmowie z Morawieckim zdradziła, co dziś czeka Polaków. Dwie kwestie były burzliwie rozpatrywaneEkspertka po rozmowie z Morawieckim zdradziła, co dziś czeka Polaków. Dwie kwestie były burzliwie rozpatrywaneCzytaj dalej

Sanepid zaznacza, że na liście rezerwacji uzyskanej od hotelu, znajdowali się jedynie studenci i pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wszystko więc wskazuje na to, że uchybień nie znaleziono.

- Kontrola nie stwierdziła ani przyjazdu, ani zameldowania się uczestników rekolekcji, bądź innych osób z wyłączeniem osób uprawnionych - cytuje list sanepidu portal o2.

Kilka dni temu opisywaliśmy warunki, które czekają na uczestników rekolekcji, pokazywaliśmy również zdjęcia. Jeśli ktoś spodziewał się blichtru i luksusu, mógł się mocno pomylić. Wnętrza pokoi przypominają raczej niedrogi hostel - drewniane łóżka i biurka, a także telefon oraz krzyż na ścianie są na wyposażeniu każdego z nich. Oprócz tego goście mogą korzystać z dostępnego na miejscu internetu.

Każdy pokój 1-, 2-, 3-osobowy posiada łazienkę. Goście mogą skorzystać z kuchni, które zostały umiejscowione na każdym piętrze, a także z pralni. Aby nikomu się nie nudziło, można skusić się na wynajęcie kajaków, zagranie w bilarda lub poćwiczenie na sali fitness.

Co ciekawe, miesiąc w akademiku czy też hotelu ojca Rydzyka kosztuje ok. 270 zł od osoby.Z kolei za 3 dni rekolekcji zainkasowano od uczestników 360 zł. Być może cena jest wyższa, ponieważ jest zagwarantowane wyżywienie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News