córka co robi
wikimedia commons, autor: Kgbo
Mateusz Sidorek - 26 Lutego 2021

Mało kto zdaje sobie sprawę. Córka Tadeusza Drozdy gra w najlepszych serialach TVP

Joanna Drozda jest córką słynnego satyryka, Tadeusza Drozdy. Artystka wystąpiła w najpopularniejszych serialach TVP i od lat związana jest z warszawskim teatrem. Oprócz tego często manifestuje swoje feministyczne poglądy i wspiera mniejszości. Niewiele osób wie o jej karierze i działaniach aktywistycznych.

Córka Tadeusza Drozdy, którego widzowie mogą kojarzyć przede wszystkim z popularnego kiedyś programu „Śmiechu warte”, już od wielu lat spełnia się artystycznie. Joanna Drozda angażuje się nie tylko w występy sceniczne, ale również akcje jak „narodowe jedzenie bananów”, która była formą protestu pod Muzeum Narodowym.

Joanna Drozda jest jedną z trzech córek słynnego satyryka. Aktorka ma dwie siostry – Małgorzatę i Ewę. Artystka poszła w ślady ojca i po skończeniu szkoły teatralnej trafiła do telewizji. Jej twarz powinna być znajoma fanom takich seriali jak „Ojciec Mateusz” czy serii „Nad rozlewiskiem”.

40-letnia córka Tadeusza Drozdy gra w najpopularniejszych produkcjach TVP

W 2004 roku córka Tadeusza Drozdy została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Chociaż wielu aktorów musi długo szukać zatrudnienia po skończeniu studiów, Joanna Drozda szybko związała się ze Starym Teatrem w Krakowie.

Z czasem Joanna trafiła do stolicy, gdzie w 2008 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Aktorka występuje nie tylko na deskach teatrów. Córka popularnego satyryka trafiła do obsad seriali oglądanych przez widzów Telewizji Polskiej.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

Joannę Drozdę mogliśmy już zobaczyć między innymi w „Ojcu Mateuszu” – w tej produkcji wcieliła się w rolę żony Henryka. Oprócz tego zagrała również w „Nad rozlewiskiem”, „Życiu nad rozlewiskiem”, „Miłości nad rozlewiskiem” oraz „Domu nad rozlewiskiem”.

Córka Tadeusza Drozdy w mediach społecznościowych

Niewiele widzów wie, że 40-letnia córka Tadeusza Drozdy prowadzi interesującą działalność w mediach społecznościowych. Aktorka jest aktywna i często publikuje zdjęcia, które wyrażają jej poglądy feministyczne oraz wsparcie dla mniejszości.

Joannę Drozda pojawiła się pod Muzeum Narodowym w Warszawie w ramach akcji „narodowe jedzenie bananów”, która była formą protestu przeciwko cenzurze. Wiele fotografii zamieszczanych na Instagramie przez artystkę sugeruje, że wspiera Strajk Kobiet.

Gwiazda seriali TVP publikuje też fotografie, które odnoszą się do ciałopozytywności. Na jej Instagramie znajdziemy zdjęcia włosów pod pachami czy też kadr z nagim ciałem przy lodówce. Na profil trafiła też fotografia, na której Joanna Drozda ma doklejone wąsy.

Wąsy są bardzo twarzowe. Bardzo mi do twarzy w wąsach. Chyba zamiast botoxów, tres i sztucznych rzęs zamówię sobie dużo różnych wąsów na różne okazje – napisała aktorka.

Prawdopodobnie dla wielu widzów Telewizji Polskiej ta strona Joanny Drozdy może okazać się dużym zaskoczeniem. Aktorka pokazuje, że nie boi się wyrażać swoich poglądów bez względu na to, czy cieszą się popularnością w polskim rządzie.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niespodziewanej zmianie dotyczącej sprawy rozwodowej Maryli Rodowicz. Piosenkarka żąda ponownej intercyzy i większej części majątku. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Córka Joanna Drozda

Z: www.instagram.com/space.oyster/

instagram.com/space.oyster

Z: www.instagram.com/space.oyster/

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News