Christopher Plummer nie żyje
Pixabay.com Arcaion
Monika Majko - 5 Lutego 2021

Z ostatniej chwili: nie żyje Christopher Plummer, kultowy aktor największych hitów

Światowe media obiegły smutne informacje. Nie żyje amerykański gwiazdor Christopher Plummer. Fani z całego świata pogrążyli się w głębokiej żałobie. Manager aktora opublikował oświadczenie w sprawie jego śmierci.

Wiadomości o śmierci popularnego aktora przekazały amerykańskie media, które powołały się na informacje pochodzące od rodziny gwiazdora. Christopher Plummer zmarł 5 lutego 2021 roku, a w chwili odejścia miał 91 lat.

Christopher Plummer nie żyje

O odejściu aktora poinformował serwis deadline.com. Christopher Plummer zmarł w swoim rodzinnym domu w Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Jak podały media, w ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu żona, Elaine Taylor.

- Chris był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód. Był naszym skarbem narodowym. Swoją sztuką i człowieczeństwem dotykał naszych serc, a jego legendarne życie przetrwa dla wszystkich przyszłych pokoleń. Będzie z nami na zawsze - przekazał w oświadczeniu Lou Pitt, który od 46 lat był menedżerem aktora i jego bliskim przyjacielem.

Plummer przyszedł na świat w grudniu 1929 roku w Toronto, a na scenie zadebiutował w 1954 roku na nowojorskim Broadwayu. Jego kariera aktorska szybko nabrała tempa i wkrótce stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd kina.

Nie żyje Artur „Dader” Piotrowski, frontman zespołu Distinct WayNie żyje Artur „Dader” Piotrowski, frontman zespołu Distinct WayCzytaj dalej

W filmie Plummer debiutował w 1958 roku rolą w dramacie Sidneya Lumeta „Zostać gwiazdą”. Aktor wystąpił w wielu filmowych hitach tj. „Jezus z Nazaretu”, „Purpura i czerń”, „12 małp”, „Dracula 2000”, „Piękny umysł” czy „Dziewczyna z tatuażem”.

W wieku 82 lat zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Hal'a Fields, ojca Olivera w tragikomedii romantycznej Debiutanci i stał się najstarszym aktorem, który zdobył nagrodę aktorską.

Z kolei wieku 88 lat Christopher Plummer zdobył nominację do nagrody Oscar, Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej oraz Złotego Globu dla najlepszego aktora drugoplanowego, za rolę J. Paula Getty’ego we „Wszystkich pieniądzach świata” w reżyserii Ridleya Scotta. Tym samym został również najstarszą osobą nominowaną w kategorii aktorskiej.

Prywatnie aktor trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Gwiazdor doczekał się tylko jednej córki, która pochodzi z jego pierwszego małżeństwa. Amand Plummer również została aktorką.

Fani z całego świata pogrążyli się w głębokim smutku po śmierci cenionego aktora. Na razie nie przekazano żadnych informacji o ostatnim pożegnaniu gwiazdora.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News