Artur "Dader" Piotrowski
Fot. Unsplash.com @CHIRAG K
Artur Łokietek - 6 Lutego 2021

Nie żyje Artur „Dader” Piotrowski, frontman zespołu Distinct Way

Polską scenę muzyczną obiegła tragiczna informacja. Nie żyje gitarzysta i wokalista Artur „Dader” Piotrowski, frontman zespołu Distinct Way. Zespół opublikował oficjalne oświadczenie.

Kolejna tragiczna wiadomość wstrząsnęła polską sceną muzyczną. Nie żyjewokalista i lider thrash metalowego zespołu Distinct Way. Zespół w mediach społecznościowych podzielił się smutną informacją.

Dowiadujemy się, że w ostatnim czasie Artur Piotrowski cierpiał na poważną chorobę. Dokładna przyczyna śmierci pozostaje jednak tajemnicą. Wokalista zmarł 4 lutego 2021 roku.

- Z wielkim bólem przekazujemy Wam smutną wiadomość. 4 lutego 2021, po ciężkiej chorobie, odszedł od nas, nasz Frontman, a przede wszystkim nasz wspaniały Przyjaciel i Brat, Artur „Dader” Piotrowskiczytamy we wpisie.

- Byłeś motorem napędowym DW, z którym realizowaliśmy wspólne cele i marzenia, przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil oraz gigów. Dader pozostawiłeś po sobie niezliczoną ilość fantastycznych riffów i wspomnienia oraz wielką pustkę, której już nigdy nie będziemy w stanie wypełnić. Będziemy za Tobą tęsknić. Składamy całej rodzinie Dadera najszczersze kondolencje – napisali członkowie zespołu.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

Zmarł polski muzyk, Artur „Dader” Piotrowski

Polscy muzycy zaczęli swoją przygodę z tworzeniem melodii jeszcze w latach 90-tych. Powrócili jednak po latach, aby w 2015 roku założyć Distinct Way, czyli grający thrash metal zespół, który stanowił formę do opowiedzenia o tym, jak jego członkowie widzą świat.

- Żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, jednocześnie w czasach niesamowitych możliwości. Chcemy podzielić się naszymi odczuciami i przemyśleniami na temat tego co dzieje się wokół nas. Przypominamy wszystkim, że jesteśmy ludźmi, myślimy i podejmujemy decyzje, i że wszystko zależy od nas. Dzielenie się tym przez muzykę jest naszym wyborem, bo to ona płynie w naszych żyłach – wyjaśniają muzycy na głównej stronie zespołu.

Artur „Dader” Piotrowski związany był z zespołem od samych początków jego istnienia, gdy ćwiczył w duecie z basistą i wokalistą Mateuszem „Matim” Sobczyńskim. Później skład powiększył się o kolejne osoby – gitarzystę Roberta „Robsona” Wejssa, a także perkusistę Artura „Orła” Orłowskiego. Później miejsce Orłowskiego zajął Antoni „Antek” Dmowski.

Zespół do tej pory wydał jedną ep-kę „Distinct Way”, na której znajdziemy siedem utworów. Za teksty odpowiada zmarły wokalista, Dader. Fani jednak oczekiwali na kolejne wydawnictwo zespołu.

Społeczność fanów gorzko przyjęli stratę utalentowanego wokalisty zespołu. - Żegnaj Bracie. Nie tak dawno się widzieliśmy i nikt by wtedy nie pomyślał, że będziesz tak bardzo chory. Tak trudno uwierzyć, że odszedłeś... – czytamy w komentarzach pod tragiczną informacją o śmierci Artura Piotrowskiego.

Dader

Fot. youtube.com/wiara rocka

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Distnict Way/Facebook, interia.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News