Media bez wyboru
materiały redakcyjne
Mateusz Sidorek - 8 Lutego 2021

Chłopiec nagle przestał się uśmiechać. Lekarze postawili niepokojącą diagnozę

Sylas Harrigan to chłopiec, który początkowo rozwijał się podobnie jak inne dzieci. Z czasem jednak 20-miesięczne dziecko przestało się uśmiechać. Chociaż rodzice podejrzewali, że może być to spowodowane bólem wyżynających się zębów, Sylas zaczął mieć coraz poważniejsze problemy. Ostatecznie maluch trafił do szpitala, gdzie postawiono niepokojącą diagnozę – chłopiec miał w mózgu guza wielkości piłki.

Chłopiec przyszedł na świat w Essex w Anglii. Sylas Harrigan natychmiast stał się oczkiem w głowie swoich rodziców, przynosząc im mnóstwo radości. Nicole – jego mama – często publikowała zdjęcia dziecka na swoim Facebooku. Niestety kobieta wraz z mężem musieli pochować Sylasa po kolejnym zabiegu, który miał uratować mu życie.

Wszystko zaczęło się bardzo niepozornie, gdy z twarzy chłopca zniknął uśmiech, który wcześniej towarzyszył mu niemal każdego dnia. Początkowo Nicole i Nils byli pewni, że za markotny humor dziecka odpowiadają wyżynające się zęby. Z czasem jednak u malucha pojawiły się kolejne problemy.

Chłopiec miał guza mózgu wielkości piłki

Sytuacja zaczęła wyglądać groźnie, gdy chłopiec przestał dobrze spać. Rodzice mieli coraz większy kłopot z usypianiem Sylasa. W dodatku pojawiły się też problemy z utrzymaniem równowagi. Nicole i Nils postanowili poszukać pomocy u specjalistów, coraz bardziej obawiając się o zdrowie malucha.

Rozpoczęły się wizyty u lekarzy, którzy początkowo byli bezradni. Specjaliści stawiali błędne diagnozy, nie mogąc ustalić, na co naprawdę cierpi mały Sylas. Ostatecznie jednak w szpitalu wykryto prawdziwy problem chłopca. Gdy Nicole i Nils usłyszeli, że ich synek ma w mózgu guza wielkości piłki, ich świat się zawalił.

Alex z „Chłopaków do wzięcia” przeszedł metamorfozę. Nie przypomina dawnego siebieAlex z „Chłopaków do wzięcia” przeszedł metamorfozę. Nie przypomina dawnego siebieCzytaj dalej

Byliśmy zszokowani. Nie mogłam zrozumieć, jak to się mogło przytrafić naszemu kochanemu chłopcu – powiedziała Nicole na łamach „The Mirror”.

Lekarze poddali Sylasa kilku zabiegom, które miały zwiększyć jego szanse na przeżycie. Niestety żaden z nich nie przyniósł skutku. Za trzecim razem próbowano usunąć nadmiar płynu, by guz się zmniejszył. Podczas operacji niestety doszło do komplikacji, a Sylas odniósł poważne uszkodzenie mózgu.

Po dokładnych testach przyznano, że mózg jest na tyle uszkodzony, że nie ma już nadziei dla chłopca. Nicole i Nils zabrali Sylasa do domu wraz z całą aparaturą, by spędził ostatnie dni życia w otoczeniu najbliższych.

Wniesienie na drugie piętro całego sprzętu medycznego nie było takie łatwe. Jednak warto było to zrobić, aby był razem z nami, otoczony miłością – mówi Nicole na łamach „The Mirror”.

Przez cały ten czas siedzieliśmy przy nim. Śpiewaliśmy i modliliśmy się za niego. Spędziliśmy razem czas pełen miłości. To są nasze ostatnie wspomnienia. Opuściliśmy szpital i cieszyliśmy się wspólnym czasem w domu. Przeżyliśmy rodzinnie Święta Bożego Narodzenia – dodaje matka.

Chłopiec zmarł na początku 2020 roku

21 lutego 2020 roku chłopiec zmarł w rodzinnym domu. Nicole i Nils spędzali z nim każdą wolną chwilę, opiekując się i zapewniając mu wszystko, czego potrzebował. Ostatecznie musieli się jednak pogodzić z tym, że czeka ich bardzo trudne doświadczenie.

Wiedzieliśmy, że Sylas ma już niewiele czasu. Byliśmy z nim cały dzień. Przytulaliśmy się do niego, śpiewaliśmy mu i mówiliśmy, jak bardzo go kochamy – mówiła Nicole.

Po śmierci synka Nicole zaangażowała się też w akcje charytatywne oraz aktywności na rzecz dzieci z rakiem. Wyraziła też nadzieję, że opieka medyczna z czasem będzie na coraz wyższym poziomie i inni rodzice nie będą musieli przeżywać tego, co ją spotkało.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o 5-latce, która nagle wykazała nietypowe objawy. Matka znalazła na jej głowie czerwoną krostkę i postanowiła szybko skontaktować się z lekarzem. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Newsner, Facebook Nicole Pamela Harrigan

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News