Capgemini - zarobki
wikipedia.org/Jakub Hałun
Adrian Sobolewski - 15 Kwietnia 2019

Zarobki w Capgemini - ile wynoszą? Programiści firmy nie są zachwyceni

Capgemini - zarobki: na jakie pensje można liczyć w jednym z największych przedsiębiorstw zajmujących się konsultingiem i IT w Polsce? Sprawdzamy jakie warunki pracy oferuje Capgemini. Firma często szuka nowych pracowników, czy warto złożyć swoje CV?

Capgemini - zarobki w tej firmie są bardzo interesującym tematem. Przez tę korporację przewinęło się wiele osób, a firma nadal rekrutuje coraz większe rzesze pracowników. Czy dobrym pomysłem jest aplikowanie o pracę we francuskiej korporacji, czy powinno się raczej trzymać z daleka? Sprawdzamy jakie warunki pracy oferuje Capgemini!

Co to jest Capgemini?

Od wielu lat rynek korporacyjny jest jednym z najważniejszych i najbardziej znaczących dla obecnego systemu ekonomicznego. Wraz z rozwojem tego rynku, rozwijają się związane z nim usługi. Między innymi są to usługi konsultingowe, outsourcingowe oraz te z dziedziny IT. Własnie nimi zajmuje się przedsiębiorstwo Capgemini.

Firma Capgemini powstała w 1967 roku w Grenoble. Na początku świadczyła ona usługi IT oraz wsparcie techniczne dla użytkowników komputerów. Po przejęciu w 1975 roku dwóch firm, CAP i Gemini Computer Systems, stworzone zostało działające do dziś przedsiębiorstwo Capgemini. Obecnie firma jest jedną z największych świadczących usługi w branży konsultingowej/IT i ma swoje siedziby na całym świecie, między innymi w Polsce, Francji, Indiach, USA i w Niemczech.

Capgemini w Polsce

Przedsiębiorstwo Capgemini weszło na polski rynek w 1996 roku, przejmując działającą od 1990 roku firmę konsultingową Bossard. Aktualnie jej biura mieszczą się w kilku największych miastach naszego kraju: Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Opolu.

W Polsce działają cztery główne działy firmy Capgemini:

  • Business services - świadczy usługi w zakresie finansów, rachunkowości i księgowości, nakierowane na dużych klientów. Zajmuje się też zarządzaniem zasobami ludzkimi, obsługą bankową i zarządzaniem dostawami. Polskie centra tego działu mieszczą się w Krakowie i Katowicach.
  • Cloud Infrastructure Services - dział obsługuje klientów z całego świata, wspierając technicznie i zarządzając infrastrukturą informatyczną skierowaną na procesy w chmurze. Siedziby tego działu znajdują się w Katowicach, Krakowie i w Opolu.
  • Capgemini Software Solutions Center - dział ten zatrudnia specjalistów z branży IT i zajmuje się tworzeniem indywidualnych rozwiązań IT w oparciu o najnowocześniejsze technologie
  • Application Services - umiejscowione w Warszawie, skupia się na złożonych projektach transformacji przedsiębiorstw.

Capgemini - jakie zarobki w firmie otrzymuje programista?

Firma Capgemini ma dość dobre opinie wśród swoich pracowników. Na forach można często można przeczytać o dużych możliwościach rozwoju, jakie oferuje przedsiębiorstwo, jak i o dobrym starcie w korporacyjne życie. Niestety pytanie o zarobki w Capgemini często pozostaje bez odzewu.

Po rzadkich wypowiedziach można wnioskować, że jest to jedyny minus pracy w tym przedsiębiorstwie - pracownicy skarżą się, że są to raczej niskie stawki w porównaniu do konkurencji. Nie ma niestety dokładnych danych, ponieważ firma ich nie udostępnia. Jednak zakładając, że średnie zarobki programisty PHP to 6-11 tysięcy złotych, w Capgemini zarobki programisty będą raczej na dole tych widełek.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia się w Amazonie? Kontrowersje wokół firmy
  2. Ile zarabia PewDiePie? Najsłynniejszy youtuber na świecie ma niemało pieniędzy
  3. Ile zarabia tłumacz przysięgły w Polsce? Warto znać więcej języków obcych
  4. Media Expert - zarobki w sieci marketów. Ile zarabia doradca klienta?
  5. Ile zarabia kasjer w Pepco? Sprzedawca w sklepie pracuje bardzo ciężko
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News