Amazon - zarobki ile się zarabia
facebook.com/AmazonPL
Wiadomości Pikio - 15 Kwietnia 2019

Ile zarabia się w Amazonie? Kontrowersje wokół firmy

Amazon - zarobki. Ile zarabia manager, a jakie jest wynagrodzenie szeregowego pracownika w jednym z największych sklepów internetowych na świecie? Czy przedsiębiorstwo handlowe radzi sobie z kontrowersjami wokół swojej marki?

Amazon - zarobki. Amazon.com to znane na całym świecie przedsiębiorstwo handlowe zajmujące się sprzedażą elektroniczną. Spółka akcyjna założona przez Jeffa Bezosa przeszło 15 lat temu z roku na rok umacnia się na rynku, utrzymując bezpieczny dystans w stosunku do swoich konkurentów.

Amerykańska firma może pochwalić się tytułem największego sklepu internetowego na świecie i trudno uwierzyć, że w latach 90-tych Amazon był jedynie internetową księgarnią. Z biegiem czasu jej asortyment poszerzył się o DVD, sprzęt komputerowy, sprzęt elektroniczny, meble, artykuły spożywcze i wiele innych.

Amazon posiada swoje oddziały we wszystkich największych państwach m.in w Kanadzie, Francji i Chinach. Na rynek Polski dystrybutor wszedł w 2014 roku tworząc swoje pierwsze filie we Wrocławiu, a także w Sadach pod Poznaniem. Od tamtego czasu popularność firmy w naszym kraju stale rośnie, a ludzie coraz chętniej decydują się na internetowe zakupy u światowego potentata.

Amazon - zarobki. Ile zarabia manager w Amazon Polska?

Złośliwi mogliby powiedzieć, że praca w spółkach technologicznych nie gwarantuje życia w komforcie finansowym, a jeśli takiego pragniesz, powinieneś poszukać zatrudnienia u innego pracodawcy niż w Amazon. Czy to jedynie złośliwości i docinki w komentarzach internautów na portalach społecznościowych, czy może jest w tym wszystkim ziarenko prawdy? Przekonajmy się.

Według danych z zeszłego roku przeciętny pracownik przedsiębiorstwa Amazon - obywatel Stanów Zjednoczonych zarabiał miesięcznie niecałe 2 400 dolarów na rękę, co w skali roku gwarantuje mu zarobki na poziomie 29 tysięcy dolarów. Chociaż nie jest to pewnie szczyt marzeń finansowych Amerykanów, to wielu obywateli nie ukrywało, że w ich kraju są zawody, w których próżno szukać pensji powyższej niż 2 tysięcy dolarów.

Wracając do branży technologicznej zarobki w Amazonie są raczej poniżej średniej. Na przykład pensje pracowników magazynów UPC oscylują na granicy 5 tysięcy dolarów, co - jak łatwo policzyć - daje okrągłe 60 tysięcy rocznie. Na wynagrodzenie na pewno nie może narzekać prezes giganta zajmującego się e-handlem. Pod koniec ubiegłego roku mógł pochwalić się zarobkami w wysokości 1,68 miliona dolarów, co w praktyce jest równowartością pensji 59 pracowników.

Wracając zza oceanu przyjrzymy się teraz wysokości wynagrodzeń na krajowym rynku. Manager czyli kierownik zespołu może liczyć na miesięczną pensję w wysokości 4 700 zł brutto. W kwotę tę wliczona jest premia za frekwencję i produktywność. Po podwyżkach, które sukcesywnie są wdrażane w życie od 1 września ubiegłego roku, menadżerowie Amazon Polska mogą liczyć na zarobki w kwocie prawie 25 zł na godzinę.

Ile zarabia się w Amazonie? Kontrowersje wokół firmy

Ile zarabia się w Amazonie? Koncern poinformował w ubiegłym roku, że wyniku całorocznego przeglądu wynagrodzeń postanowił podwyższyć pensje pracownikom we wszystkich działających w Polsce centrach logistyki. Od 1 września 2018 roku na terenie całego kraju pracownicy Amazon Polska mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 17,50 zł do 19,50 zł na rękę za godzinę w zależności od stażu i jakości wykonywanej pracy. Managerowie firmy zarabiają odpowiednio od 22,50 zł do 24,50 zł za godzinę.

Pomimo, że miesięczne pensje w Amazon Polska nie sięgają szczytów, to nie są także najmniejszymi zarobkami w kraju. Argument ten jednak w żadnym stopniu nie przekonał strajkujących i niezadowolonych pracowników. Kontrowersje związane z dysproporcjami w wysokości pensji dla przeciętnego pracownika a tymi na najwyższych szczeblach, to nie jedyne problemy firmy, o których dowiedziała się opinia publiczna. Jakiś czas temu zrobiło się głośno w związku ze złym traktowaniem kobiet przez przełożonych. Zarówno jeden jak i drugi problem został już rozwiązany, a potentat na rynku e-handlu nadal może chwalić się znakomitymi wynikami sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia PewDiePie? Najsłynniejszy youtuber na świecie ma niemało pieniędzy
  2. Ile zarabia okulista w Polsce? Jakie są zarobki okulistów za granicą?
  3. Ile zarabia tłumacz przysięgły w Polsce? Warto znać więcej języków obcych
  4. Media Expert - zarobki w sieci marketów. Ile zarabia doradca klienta?
  5. Ile zarabia kasjer w Pepco? Sprzedawca w sklepie pracuje bardzo ciężko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News