Bliźnięta z podwójnej ciąży
Instagram/ roberts.supertwins
Artur Łokietek - 14 Lutego 2021

Była w 3. tygodniu ciąży z synem, kiedy urodziła zdrową córkę. Doszło do superfetacji

Niewiarygodnego zjawiska doświadczyła Rebecca Roberts z Wielkiej Brytanii. Będąc już w ciąży, zaszła w kolejną. Nigdy wcześniej nie słyszała o czymś podobnym. Urodziła zdrowe rodzeństwo bliźniaków – syna i córeczkę.

Czasami zdarzają się rzeczy niesłychane, których w zasadzie nie możemy oczekiwać. Samo zjawisko będące cudem narodzin jest jednym z najbardziej wyjątkowych dla przyszłych rodziców doświadczeń, jednak czasami może imponować jeszcze bardziej.

Dokładnie o czymś tak niepowtarzalnym i imponującym przekonała się jedna z mieszkanek Wielkiej Brytanii, Rebecca Roberts. Gdy zaszła w ciążę, była niezwykle ucieszona tym, że zostanie w końcu mamą. Szybko się jednak okazało, że urodzi bliźnięta.

Było to jednak dla niej czymś niezwykle zaskakującym. Wszystko dlatego, że wcześniejsze badania potwierdziły, że Rebecca jest w ciąży wyłącznie z jednym dzieckiem. Skąd więc nagle pojawiło się drugie?

Okazuje się, że Brytyjka doświadczyła wybitnie niespotykanego zjawiska, czyli zajścia w drugą ciążę w momencie, gdy było się jeszcze w pierwszej. Wyjątkowe zjawisko nosi nazwę superfetacji i jest jedną z najdziwniejszych zagadek medycznych.

Szczena z „Chłopaków do wzięcia” został ojcem. Pokazał zdjęcie dzieckaSzczena z „Chłopaków do wzięcia” został ojcem. Pokazał zdjęcie dzieckaCzytaj dalej

Była w ciąży i zaszła w ciążę – zjawisko superfetacji

Szybko okazało się, że między bliźniakami będącymi w brzuchu Rebecci w tym samym momencie jest około trzech tygodni różnicy. Podobnych przypadków z całego świata znamy wyłącznie kilkanaście. Niespotykane zjawisko nosi nazwę superfetacji.

Superfetacja, czyli ponowne zapłodnienie jest wielką zagadką dla lekarzy, gdyż nawet mimo udokumentowanych przypadków, wielu z nich podchodzi sceptycznie do prawdziwości takich doniesień.

Rebecca przyjmowała hormony, które, zdaniem lekarzy, najpewniej uwolniły jajeczko, gdy kobieta była już w ciąży. - Nawet nie wiedziałam, że możliwe jest ponowne poczęcie w czasie ciąży – mówiła Brytyjka. Co ciekawe, udało jej się urodzić zdrowe dzieci, choć trzeba było wykorzystać metodę cesarskiego cięcia w 33. tygodniu ciąży.

Wszystko dlatego, że wystąpiły pewne problemy z pępowiną u dziewczynki. Mała Rosalie na ich skutek przestała rosnąć mniej więcej na miesiąc przed poczęciem. Choć jej brat ważył 2 kg, mała dziewczynka miała jedynie 900 g. Do domu trafiła na Boże Narodzenie, dwa i pół miesiąca po swoim braciszku.

Neonatolog cały czas wierzy w to, że córeczka Brytyjki została poczęta później. Na szczęście dodatkowe testy genetyczne wykazały, że nic złego się z nią nie dzieje, a problemy z pępowiną nie są czymś, co mogłoby oddziaływać na nią w przyszłości. Rebecca jest tak zaskoczona swoją ciążą, że postanowiła aż dokumentować rozwój swoich dzieci w koncie na Instagramie nazwanym „roberts.supertwins”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: parenting.pl, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News