Biedronka jajka rezygnacja
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Joanna Szwalikowska - 3 Grudnia 2020

Biedronka rezygnuje ze sprzedaży jaj klatkowych

Biedronka już 31 grudnia 2020 roku rozpocznie proces wycofywania z oferty sklepu jaj klatkowych. Działania te podejmowane są w trosce od dobrostan zwierząt. Pierwszym regionem, w którym zajdą zmiany, będzie Warszawa. Wkrótce nie będziemy mieli możliwości zakupu tego podstawowego produktu spożywczego w sklepach sieci.

Biedronka to najpopularniejsza sieć dyskontów w Polsce. W trosce o rozwój oraz odpowiadając na potrzeby klientów, regularnie poszerza swoją ofertę, a także wprowadza szereg zmian. Jak wynika z najnowszego komunikatu sieci już wkrótce wszystkich Polaków czekają zmiany odnośnie wycofania jaj klatkowych z oferty sklepów.

Nagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Zapadła nieodwracalna decyzja archidiecezjiNagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Zapadła nieodwracalna decyzja archidiecezjiCzytaj dalej

Biedronka wycofuje jajka klatkowe z oferty sklepów

Zdecydowana większość kur niosek w Polsce mieszka w klatkach i właśnie tam znosi jaja. W trosce o stan zwierząt oraz ich komfort sieć sklepów Biedronka chce wprowadzić zmiany i zaprzestać sprzedaży jaj klatkowych.

Zobacz także: Nie żyje trzykrotny olimpijczyk. Polscy fani sportu pogrążyli się w żałobie

- W 2019 roku w Polsce blisko 50 milionów kur zniosło ponad 10 miliardów jaj przeznaczonych do spożycia. Zdecydowana większość tych zwierząt spędza całe życie w klatkach - czytamy w komunikacie sieci. Pierwszy region, który będzie musiał zmierzyć się ze zmianami to Warszawa - już od 1 stycznia przyszłego roku.

W 2019 roku niemalże 50 milionów kur zniosło ponad 10 miliardów jaj, które zostały przeznaczone do spożycia. Niestety, większość z tych zwierząt spędza całe swoje życie w klatkach. Jest to okrutna oraz niehumanitarna praktyka. Jaja z chowu oznaczone cyferką "3" nadal cieszą się bardzo dużym popytem, głównie ze względu na niską cenę.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Chów ściółkowy lub z wolnego wybiegu, czyli alternatywa klatkowego stanowi mniej niż 20 procent udziału w hodowli niosek. Sieć sklepów biedronka chce zmienić tę sytuację, dlatego już wkrótce zaprzestanie sprzedaży jaj pochodzących od kur spędzających swoje życie w klatkach.

Jak informuje "Interia", w zeszłym roku 25 procent sprzedaży jaj stanowiły te pochodzące z chowu ściółkowego, wolnego wybiegu lub ekologicznego. W 2018 roku było to natomiast 20 proc. jaj świeżych. Zgodnie z deklaracją ogłoszoną dzisiaj od początku przyszłego roku sieć będzie sprzedawała jedynie jajka, które zostały oznaczone symbolem "2", "1" lub "0". Te z symbolem "3" zostaną wycofane.

Zobacz także: Kwaśniewskiemu puściły nerwy, rzucił talerzami. Przepraszał Jolantę z kwiatami

Proces wycofywania jaj rozpocznie się już wkrótce - 1 stycznia 2021 roku. Jak informuje sieć, ponad 150 sklepów zlokalizowanych na terenie Warszawy. które obsługiwane są przez centrum dystrybucyjne w Parzniewie, będzie miało w swojej ofercie jedynie jaja z chowu alternatywnego.

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. To wyzwanie operacyjne także dla naszych partnerów i dostawców. Jednakże wiemy, że tak jak dla nas w Biedronce, dla wielu Polaków dobrostan zwierząt jest bardzo istotny. Nasza decyzja to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz sygnał do zmiany dla całego rynku - przekazał Marcin Domański, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Decyzja dotycząca wycofywania jaj będzie dotyczyła zarówno tych, które sprzedawane są jako marki własne Biedronki, jak również marek pojawiających się w sieci okazjonalnie na potrzebę uzupełnienia asortymentu. W ciągu całego najbliższego roku jajka z chowu klatkowego będą kolejno wycofywane także w pozostałych regionach kraju.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News