Anna Kalata unika świata show-biznesu
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 16 Lutego 2021

Anna Kalata odeszła z polityki. Całkowicie zmieniła zawód i wygląd

Anna Kalata była ministrem i jedną z najpopularniejszych posłanek Samoobrony. Przed laty nieoczekiwanie zniknęła ze świata polityki. Obecnie poświęca się rozwojowi osobistemu i zawodowemu.

Anna Kalata przed ponad dekadą zyskała popularność jako Minister Pracy i Polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Niedługo później zrezygnowała z kariery politycznej i przeszła diametralną metamorfozę. Gdy rozstała się z mężem, została jedną z najpopularniejszych polskich celebrytek.

Anna Kalata unika świata show-biznesu

Dziś Anna Kalata ma 57 lat i wciąż może pochwalić się wigorem i wdziękiem osobistym. Była minister jest prorektorem ds. współpracy międzynarodowej w Lingwistycznej Szkole Wyższej. Pracę na uczelni łączy z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

- Cały czas jestem wiceprezesem Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. Mam też swoją firmę, która zajmuje się doradztwem gospodarczym. Udaje mi się to wszystko łączyć. Potrafię bowiem dobrze zorganizować sobie czas pracy - mówiła w jednym z wywiadów.

Anna Kalata założyła także własną stację „Kalata TV”, gdzie promuje podróże i aktywny tryb życia. Obowiązki zawodowe przynoszą jej wiele satysfakcji i to właśnie im poświęca najwięcej czasu. Była posłanka od kilku lat jest szczęśliwą singielką.

Wiemy jak mieszka Łukasz Szumowski. Zdjęcia pięknej okolicy robią wrażenieWiemy jak mieszka Łukasz Szumowski. Zdjęcia pięknej okolicy robią wrażenieCzytaj dalej

Celebrytka ma dwoje dorosłych dzieci i opiekuje się stadkiem ukochanych psów. Jej małżeństwo zakończyło się po ponad trzydziestu latach wspólnego życia. Partnerzy rozstali się w zgodzie, przyznając, że ich drogi rozeszły się z czasem.

- Gdyby u mnie w małżeństwie działo się źle, gdyby dochodziło do sytuacji przemocy, od razu bym z takiego związku wyszła. Moje małżeństwo było poprawne i partnerskie. Nie byłam jakąś tam szarą myszką, zamkniętą w czterech ścianach, skazaną na wychowanie dzieci - zwierzała się była minister.

- Od lat 90-tych prowadziłam własne biznesy, potem weszłam do polityki, w międzyczasie dokształcałam się. Byłam pewną siebie kobietą, niezależną finansowo, lubiącą swoją pracę. [...] Nasz związek obumarł śmiercią naturalną, bez osób trzecich i przysłowiowego rzucania o ściany garnkami. Nasze życiowe drogi po prostu z czasem się rozeszły - dodawała w rozmowie z portalem Plejada.

Anna Kalata urodziła się w Milanówku, ale wychowywała się i mieszkała w Józefowie koło Błonia. Uczęszczała do jednego z warszawskich liceów. Z wykształcenia jest lakiernikiem samochodowym i posiada uprawnienia czeladnika.

Po kilku latach wróciła w progi uczelni i ukończyła ekonomię. Jako absolwentka zaczęła angażować się politycznie w Warszawskiej Izbie Samorządu Gospodarczego i Demokratycznej Unii Kobiet. Niedawno była posłanka wydała także własną książkę i zaczęła motywować kobiety do osiągania zamierzonych celów.

Anna Kalata obecnie

Źródło zdjęcia: TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plejada

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News