Andrzej Duda zakończył zimowy wypoczynek
Facebook/Agnieszka Glińska-Stępień
Irmina Jach - 21 Lutego 2021

Andrzej Duda na sygnale wraca z nart. Internauci oburzeni, nie chciał stać w korku

Andrzej Duda spędził ostatnie dni na stoku narciarskim Cieńków w Wiśle. W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania kolumny SOP, która eksportowała prezydenta do Warszawy. Internauci nie kryją oburzenia.

Andrzej Duda, korzystając z poluzowania obostrzeń sanitarnych, wyjechał na urlop do Wisły. W ubiegłym tygodniu jego poczynania na stoku w Beskidzie Śląskim sfilmowali dziennikarze stacji TVN24. W krótkiej rozmowie z reporterem prezydent stwierdził, że warunki narciarskie są niekorzystne.

Andrzej Duda zakończył zimowy wypoczynek

Na mocy decyzji rządu od ubiegłego tygodnia bazy noclegowe mogą działać w reżimie sanitarnym. Do dyspozycji gości jest połowa miejsc noclegowych w danym hotelu czy pensjonacie. Zdecydowano się również na otwarcie stoków narciarskich, z czego skorzystał Andrzej Duda.

Zimowy wypoczynek prezydenta zakończył się w niedzielę. W godzinach popołudniowych Andrzej Duda wrócił do Warszawy. Kolumna SOP, która go eskortowała, nie zamierzała stać w korkach. Kierowcy omijali samochody, korzystając z sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Nagranie opublikowane na Facebooku przez Agnieszkę Glińską-Stępień wzbudziło duże zainteresowanie użytkowników tego serwisu. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy, z których wynika, że Andrzej Duda nadużył przysługującej mu pozycji.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

- No, bobasek się wyjeździł, czyli jutro zamknięcie stoków - skomentował jeden z internautów.

- Nie wszyscy stoją w dwugodzinnym korku - dodał inny.

Andrzej Duda jest skrytykowany także za to, że wyjechał na urlop w czasie, kiedy rząd ostrzega przed trzecią falą pandemii. Adam Niedzielski nie wyklucza, że już wkrótce Polacy będą musieli przygotować się na powrót obostrzeń sanitarnych.

Gdy powrót z ferii na sygnale spotkał się z publiczną krytyką, Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła, że w poniedziałek prezydent będzie uczestnikiem ważnego spotkania, które będzie dotyczyło sposobów zwalczania skutków pandemii COVID-19.

- Andrzej Duda spotka się przedstawicielami sektora ochrony zdrowia, zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19. Będzie to drugie z cyklu spotkań z reprezentantami różnorodnych środowisk, mających na celu zebranie i omówienie doświadczeń oraz rekomendacji po roku walki z pandemią - napisano w komunikacie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Onet/Facebok

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News