Aleksandra Nieśpielak
Starscream, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Artur Łokietek - 22 Marca 2021

Aleksandra Nieśpielak ciężko choruje na koronawirusa

Popularna aktorka znana m.in. z „Barw Szczęścia” czy „Złotopolskich” zachorowała na koronawirusa. Aleksandra Nieśpielak wyjawiła swoim  fanom w social mediach to, jak źle w ostatnim czasie się czuje. Załączyła do tego zdjęcie badania, które wykonała za pomocą pulsykometru.

Nie da się ukryć, że COVID-19 jest dość uniwersalną chorobą – zachorować może dosłownie każdy. Choć od dawna wiadomo, że osoby przewlekle chore bądź starsze są bardziej narażone na ciężki przebieg tej choroby, nawet młodzi mogą doświadczyć poważnych komplikacji.

Koronawirus sieje także zamęt wśród polskich celebrytów. W ostatnim czasie głośno było o Andrzeju Piasecznym, który z poważnymi problemami i wysoką gorączką trafił do szpitala. Lekarze na jego przykładzie przestrzegają przed leczeniem się na własną rękę.

Do kolejnych chorych dołączyła Aleksandra Nieśpielak, aktorka znana z ról w takich serialach jak „Barwy Szczęścia”, „Złotopolscy”, „Korona Królów” czy „Plebanii”. Wyjaśniła za pomocą social mediów, że czuje się naprawdę źle.

Jak wyjawiła, jest chora na COVID-19 od około tygodnia. Choć nie czuje się najlepiej, do tej pory nie straciła jeszcze zmysłu smaku lub węchu. Do postu opublikowanego w serwisie Facebook dołączyła wiele mówiące zdjęcie pokazujące wyniki badania pulsykometrem, czyli urządzeniem badających natlenienie krwi.

Wszyscy księża w parafii z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych, którzy byli na mszachWszyscy księża w parafii z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych, którzy byli na mszachCzytaj dalej

Aleksandra Nieśpielak czuje się fatalnie

- Okazuje się, że zawsze są jakieś powody do radości. Mam 96 cokolwiek to znaczy… Coviduję 7 dzień w łóżku bez żadnej poprawy. Kiedy się dzwoni po pogotowie? Poniżej 95? Czy 90? W instrukcji obsługi jest o wszystkim (po angielsku) tylko nie o tym, również o dość wysokiej granicy błędu tegoż urządzenia” – czytamy w poście.

- Poczucia humoru nie tracę, gorzej z cierpliwością. Smak mam, wszak to najmodniejsza, brytyjska wersja… nasuwa mi się zasadnicze pytanie: czy wino mogę pić? – zadała pytanie swoim fanom. Niestety, mimo złego samopoczucia, jest skazana cały czas tylko na siebie.

- Mój lekarz zadzwoni dopiero jutro. Przydałby się ponadto, gdybym mogla mieć na przykład ostatnie życzenie jakiś… silny mężczyzna, tak ogólnie, żeby na przykład zakupy przywieść pod drzwi czy jakoś tak…. Taka sytuacja. Jakieś cenne wskazówki od doświadczonych? Pozdrawiam zdrowych i chorych – objaśniła. Jak się okazało, fani szybko ruszyli z odsieczą, aby nieco pomóc schorowanej gwieździe.

- To czy saturacja jest wystarczająca zależy od organizmu i przebiegu choroby, tego jak się czujesz. Ja w nd tydzień temu miałam 89,a gorzej się czułam wczoraj przy 95. Dużo pij, rób ćwiczenia oddechowe, nawilżaj powietrze. Odpoczywaj za wszystkie czasy. Kup Wit B5 w proszku i pij codziennie, to pozwala zwalczyć ciągle zmęczenie. Powodzenia – czytamy w komentarzach, w których nie brakuje wielu rad dotyczących przetrwania najbliższego czasu.

Nieśpielak zaczęła swoją karierę aktorską w 1996 w filmie „Gry uliczne”. W kolejnych latach stawała się coraz bardziej popularna, aby wreszcie dołączyć do obsady wielu legendarnych polskich seriali. Niestety, doświadczyła także ogromnej tragedii. Tuż po porodzie drugiego syna w 2002 roku, zmarł on w wyniku komplikacji kardiologicznych. Na szczęście później doczekała się upragnionego, kolejnego już, potomka.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: jastrzabpost.pl, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News