Aleksander Kwaśniewski zakażony koronawirusem
Jan Bielecki/East News
Monika Majko - 8 Lutego 2021

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem

Aleksander Kwaśniewski otrzymał pozytywny wynik badania w kierunku zakażenia COVID-19. Koronawirusem zakażona została również jego żona, Jolanta. Informacje potwierdziła dyrektor biura byłego prezydenta, Aleksandra Łaszewska.

Zakażenie koronawirusem u Aleksandra Kwaśniewskiego potwierdzono w sobotę, 6 lutego 2021 roku. Były prezydent Polski przebywa obecnie w izolacji wraz z Jolantą Kwaśniewską, u której również potwierdzono infekcję SARS-COV-2.

Aleksander Kwaśniewski jest zakażony koronawirusem

– Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała Aleksandra Łaszewska, dyrektor biura Aleksandra Kwaśniewskiego.

– Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej – dodała Aleksandra Łaszewska.

Była para prezydencka przebywa obecnie w izolacji. Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy pozostają pod stałą opieką lekarzy.

Nowa oferta Biedronki. Będzie obowiązywała tylko jeden dzieńNowa oferta Biedronki. Będzie obowiązywała tylko jeden dzieńCzytaj dalej

Jak przekazał „Wprost”, pierwsze informacje na temat zakażenia byłej pary prezydenckiej przekazał radiowiec z powiatu złotowskiego Tobiasz Carewicz. Doniesienia te potwierdzili pracownicy Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”.

Pod koniec 2020 roku Aleksander Kwaśniewski deklarował w rozmowie z dziennikarzami „Wprost” chęć skorzystania ze szczepionki przeciwko COVID-19. Były prezydent informował, że wraz z żoną zarejestrował się na szczepienie i oczekuje na swoją kolej.

Wcześniej zakażenie koronawirusem przechodził również inny były prezydent Polski, Bronisław Komorowski. Informacje o wykryciu infekcji u polityka przekazano w listopadzie ubiegłego roku. Po kilku dniach choroby stan byłego prezydenta znacznie się pogorszył i konieczna była hospitalizacja.

Zakażenie koronawirusem ma za sobą także obecna para prezydencka. Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda zachorowali na COVID-19 pod koniec października 2020 roku.

– W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam, ale niestety wynik testu jest absolutnie jednoznaczny – Informował Andrzej Duda za pośrednictwem swojego Twittera.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News/Wprost/Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News