Banknoty wrzucane do puszki WOŚP
Budda.TV/screen z wideo/https://youtu.be/NmB5ger-vKg
Artur Łokietek - 2 Lutego 2021

Youtuber z kolegą upchali w puszki WOŚP 20 tys. zł

Jeden z YouTuberów wraz z kolegą spacerowali przez Zakopane. Postanowili wrzucić do puszki WOŚP zaskakującą sumę pieniędzy. Wolontariuszki były w szoku. „Jaja sobie robicie” – odpowiedziały.

Wolontariusze WOŚP mają czasami ciężki kawałek chleba do ugryzienia. To oni bowiem ponoszą w końcu odpowiedzialność za często wysokie sumy pieniędzy, jakie noszą w puszce, do której ludzie wrzucają datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

I choć zazwyczaj sumy te nie przekraczają paru setek złotych, zdarzają się sytuacje, w których zaopiekować się trzeba naprawdę sporą ilością gotówki. Dokładnie to spotkało dwie wolontariuszki w Zakopanem, na które trafił jeden z YouTuberów.

YouTuber prowadzący w serwisie kanał Budda TV postanowił powtórzyć swoje dokonanie z zeszłego roku, jednak tym razem chciał obdarować WOŚP znacznie większą ilością gotówki. Rok temu na jego kanale pojawił się filmik, w którym wrzuca do puszki 10 tysięcy złotych.

To z pewnością niemała suma, dlatego też nie ma się co dziwić wolontariuszowi, który musiał zaopiekować się taką sumą pieniędzy. W tym roku YouTuber chciał jednak pobić ubiegłoroczną hojność. Filmik nagrał i wrzucił do sieci.

Rząd szykuje ogromne zmiany dla zatrudnionych. Chodzi o zwolnienia lekarskieRząd szykuje ogromne zmiany dla zatrudnionych. Chodzi o zwolnienia lekarskieCzytaj dalej

20 tysięcy złotych w puszce WOŚP

Budda wraz z kolegą postanowili wrzucić po puszki 20 tysięcy złotych – po 10 tysięcy od każdego z nich. Najpierw jednak trzeba było znaleźć odpowiednich wolontariuszy, którym mogliby powierzyć te pieniądze. W końcu nie można było dopuścić do sytuacji, w której wolontariusz wyjmuje banknoty ze środka.

Po Zakopanem chodziły dwie wolontariuszki, które okazały się dla Buddy i jego kolegi idealne do nagrania filmiku. Podeszli do nich i zapytali się, czy dziewczyny zaopiekują się dużą sumą pieniędzy.

- Chcemy wrzucić rekordowo dużo. Nikt tyle w Polsce jeszcze nie wrzucał. Przyjmujecie tą odpowiedzialność?– zapytał YouTuber. Dziewczyny nie do końca wiedziały o jakich sumach mowa, więc z góry się zgodziły. Wtedy mężczyzna powiedział im, że wraz z kolegą chcą wrzucić do środka 20 tys. złotych.

- Jaja sobie robicie?!– odparły zaskoczone dziewczyny. Budda wyjął z kieszeni pieniądze i pokazał je wolontariuszkom na dowód swojego gestu. Te, nie ukrywając jednak zdziwienia, zgodziły się. Razem zaczęli próbować upychać pieniądze do środka stosunkowo małej puszki.

Nie da się ukryć, że wyjątkowa sytuacja nie umknęła gawiedzi. Ludzie zatrzymywali się i głośno komentowali całe zajście. Na koniec YouTuber poprosił dziewczyny o przesłanie mu dowodu, że pieniądze dotarły do sztabu WOŚP bezpieczne. Co ciekawe, okazuje się, że po hojnym geście Buddy, w puszcze znajdowało się razem 20 500 złotych!

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2, YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News