Adam Małysz wiadomo co
Fot. Wikimedia Tadeusz Mieczyński CC BY-SA 3.0
Mateusz Sidorek - 27 Lutego 2021

Małysz powiedział, jak położą dzisiaj Piotrka Żyłę spać. W tle napoje wyskokowe

Adam Małysz podsumował formę Piotra Żyły po wygraniu mistrzostw świata w Oberstdorfie. Działacz Polskiego Związku Narciarskiego pogratulował skoczkowi i zdradził, że ma sposób na to, by Piotrek dzisiaj zasnął spokojnie. Małysz przyznał też, że reprezentant Polski jest jednym z najbardziej wygadanych zawodników w całej kadrze.

Po wielkim sukcesie Piotra Żyły nie było możliwości, żeby głosu nie zabrał Adam Małysz. Członek Polskiego Związku Narciarskiego odpowiedział na pytania dziennikarzy odnośnie do formy skoczka i przyznał, że chociaż Piotrkiem targają wielkie emocje, ostatecznie zaśnie, jak tylko dostanie piwo.

Nie tylko Adam Małysz uważał, że Piotr Żyła tego dnia był wielką niewiadomą podczas turnieju w Oberstdorfie. Nawet koledzy skoczka przyznali, że nie byli pewni, czy sportowiec w ogóle zakwalifikuje się do drugiej serii. Ostatecznie Piotrek jednak został mistrzem.

Adam Małysz przyznał, że Żyła zaśnie, jeśli dostanie piwo

W rozmowie z dziennikarzami Adam Małysz wypowiedział się na temat Piotrka Żyły. Reporterzy przyznali, że polski skoczek był wręcz roznoszony przez energię.

Piotrek na górze biegał, cały był czerwony, miał mnóstwo energii. Świetnie wytrzymał presję – mówił dziennikarz.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiCzytaj dalej

Wówczas działacz Polskiego Związku Narciarskiego szybko odpowiedział, jak zamierza uspokoić nowego mistrza świata. Adam Małysz przyznał, że gdy tylko Piotr Żyła otrzyma alkohol, będzie mógł zasnąć.

Spokojnie, damy mu piwko w hotelu i padnie – odparł Małysz.

Chociaż to Piotr Żyła zazwyczaj jest królem wywiadów i kradnie całe show, tym razem to Adam Małysz wypowiedział się w taki sposób, że obecnie cytują go wszelkie najważniejsze media w Polsce.

Adam Małysz i inni sportowcy o Piotrze

Przy okazji Adam Małysz zdradził też, że Piotrek jest bardzo rozmowny nie tylko w kontakcie z mediami. Członek Polskiego Związku Narciarskiego zauważył, że mistrz świata od czasu do czasu potrzebuje się wygadać.

Jak Stefan od nas odchodził, to powiedział, że zawsze najbardziej będzie wspominał rozmowy z Piotrkiem. Po dwie godziny trwały. Były bardzo męczące – ujawnił Małysz.

O dzisiejszej dyspozycji Piotra Żyły wypowiedzieli się również jego znajomi z kadry. Dawid Kubacki przyznał, że początkowo sam nie wiedział, czego dzisiaj można spodziewać się po Piotrze.

– Od rana było po Piotrku widać, że jest tak nabuzowany, że albo się nie dostanie do drugiej serii, albo wygra – powiedział Kubacki.

Przebieg turnieju skomentował również obecny trener reprezentacji Polski Michał Dolezal. Szkoleniowiec oświadczył, że przed skokiem Piotrek potrzebował długiej rozmowy, by wyrzucić emocje.

Długo rozmawialiśmy dziś. Na luźno, normalnie. Piotrek Żyła potrzebuje się wygadać – odkrył przed dziennikarzami.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wypowiedzi Piotrka Żyły. Skoczek powiedział, komu dedykuje zwycięstwo. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News