Adam Kopczyński nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 8 Lutego 2021

Polsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Adam Kopczyński

Zmarł Adam Kopczyński, legendarny polski hokeista oraz szkoleniowiec. Wiadomości o odejściu byłego sportowca wstrząsnęły kibicami w całym kraju. Były reprezentant kraju zmarł w szpitalu w Zgierzu, miał 72 lata.

Adam Kopczyński był reprezentantem Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich w Sapporo w 1972 roku. W biało-czerwonych barwach walczył również w pięciu turniejach mistrzostw świata. Wiadomości o jego śmierci przekazał Łódzki Klub Sportowy.

Adam Kopczyński nie żyje. Legendarny hokeista miał 72 lata

Sportowiec przez wiele lat reprezentował barwy ŁKS Łódź oraz Cracovii. W latach 1969-1975 występował również jako obrońca w reprezentacji Polski. W barwach Biało-Czerwonych rozegrał łącznie 107 spotkań, w których zdobył 6 bramek.

Wraz z kadrą brał również udział w igrzyskach w Sapporo w 1972 roku. Wówczas polska reprezentacja zakończyła zmagania na 6. miejscu. Wiadomości o śmierci Adama Kopczyńskiego przekazali przedstawiciele jego byłego klubu.

– Odszedł od nas Adam Kopczyński, legendarny hokeista ŁKS, reprezentant Polski, a przy tym wielki kibic naszego klubu – poinformował w poniedziałek ŁKS.

Brytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneBrytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneCzytaj dalej

Adam Kopczyński przyszedł na świat 2 sierpnia 1948 roku w Krakowie. Swoją karierę sportową zaczynał w 1966 roku w Cracovii. Barwy klubu reprezentował do 1969 roku, a następnie trafił do ŁKS.

Z łódzką drużyną występował przez kolejnych 10 lat i w barwach tego klubu trzykrotnie zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski. Łącznie w ciągu 15 sezonów ligowych Adam Kopczyński rozegrał 413 spotkań i strzelił 131 goli.

W 1980 roku wyjechał z kraju i został szkoleniowcem zespołów Olimpia i Antwerpen. Jako grający trener 8 razy sięgał po tytuł mistrza Belgii. W 2018 roku hokeista został uhonorowany odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi ”.

Po zakończeniu kariery zawodowej Adam Kopczyński związał się na stałe z Łodzią. Wśród lokalnej społeczności dał się poznać jako wierny kibic łódzkiej drużyny hokejowej.

Hokeista zmarł w szpitalu w Zgierzu, nie podano jednak przyczyn jego odejścia. Informacje o jego śmierci obiegły media i zasmuciły nie tylko bliskich byłego sportowca, ale również wielu kibiców.

Adam Kopczyński nie żyje

Facebook.com/lkslodz

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat Sport

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News