Michał Szewczyk nie żyje
Fot. Pexels.com @Pixabay (zdjęcia ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 8 Lutego 2021

Najpierw Kowalewski, teraz kolejna legenda. Nie żyje wybitny polski aktor, Michał Szewczyk

W wieku 86 lat zmarł Michał Szewczyk. Ceniony aktor od lat 50. związany był z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Wśród mieszkańców cieszył się ogromnym szacunkiem i popularnością. Szeroka publiczność kojarzy go przede wszystkim z filmów i seriali. Tę niezwykle smutną wiadomość przekazała dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi, Ewa Pilawska.

W sobotę dowiedzieliśmy się o śmierci Krzysztofa Kowalewskiego, natomiast dzisiaj media potwierdziły przykre wiadomości o Michale Szewczyku. Aktor został pożegnany przez dyrektorkę Teatru Powszechnego w Łodzi, Ewę Pilawską. Zostanie zapamiętany nie tylko jako wybitny aktor, ale również lokalny patriota, który nigdy nie chciał wyjechać z Łodzi.

Michał Szewczyk w 1958 roku związał się z Teatrem Powszechnym w Łodzi. W swoim dorobku ma występy w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych. Dyrektor Ewa Pilawska zaznaczyła też, że w ostatnim czasie odeszło wielu cenionych aktorów.

Michał Szewczyk był zakochany w Bałutach

Chociaż wśród publiki często może krążyć opinia o tym, że największe sceny są w Krakowie lub Warszawie, Michał Szewczyk bronił się prze przeprowadzką. Aktor miał okazje przenieść się do stolicy, ale wolał występować i żyć w Łodzi.

To bardzo trudny dzień. Odszedł Michał Szewczyk – legenda polskiego kina i teatru, wybitny aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. Michał zawsze podkreślał, że nade wszystko kocha Łódź. Jako chłopak z Bałut – jak sam o sobie mówił – odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do stolicy. To tutaj założył rodzinę, przez ponad 60 lat grał w Teatrze Powszechnym w Łodzi, tutaj współtworzył legendę Łodzi filmowej zagrał w około 100 filmach. Łodzianie kochali Michała za jego role w teatrze, w Polsce był znany ze swoich ról filmowych – słowa dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi cytuje Ewa Pilawska.

Alarm przeciwpowodziowy w Płocku. Wisła zaczyna zalewać bulwary i uliceAlarm przeciwpowodziowy w Płocku. Wisła zaczyna zalewać bulwary i uliceCzytaj dalej

Ewa Pilawska podkreśliła, że Michała Szewczyka wyróżnia wielki profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Bez względy na to, jaką rolę miał zagrać Michał Szewczyk, podchodził do niej bardzo poważnie i zawsze był skupiony.

Nie tak dawno rozmawialiśmy z Michałem. Często dzwonił do mnie, również bez specjalnych okazji. Zawsze był bardzo życzliwy, wspierał mnie – a nie musiał tego robić, bo był na półce Mistrzów. Był mentorem. Kochał życie, kochał ludzi i teatr. Kilka miesięcy temu w roku jubileuszu 75-lecia Teatru Powszechnego odsłanialiśmy gwiazdę Michała Szewczyka w Łódzkiej Alei Gwiazd, niewiele później Michał został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Polskiej Gloria Artis – dodała.

Michał Szewczyk wystąpił między innymi w takich filmach i serialach jak „Król Maciuś I”, „Eroica”, „Pan Anatol szuka miliona”, „O dwóch takich co ukradli księżyc”, „Prawo i pięść”, „Stawka większa niż życie”, „Klan”, „Dom”, „Na Wspólnej”, „Komisarz Alex” oraz „Na dobre i na złe”. Pracując w teatrze, Michał Szewczyk stworzył ponad 125 ról.

Michał Szewczyk, Krzysztof Kowalewski – odchodzi pokolenie wybitnych aktorów

Żegnając Michała Szewczyka, dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi odniosła się do śmierci Krzysztofa Kowalewskiego, który zmarł w wieku 83 lat. Ewa Pilawska zaznaczyła, że odchodzi pokolenie aktorów, którzy traktowali swój zawód jak rzemiosło, próbując opanować je do perfekcji.

Warto też przypomnieć, że niedawno zmarł też Ryszard Kotys – gwiazda serialu „Świat według Kiepskich”. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Michał Szewczyk nie żyje

Z: https://www.facebook.com/teatr.powszechny/

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News