Kazimierz Bednarski nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Irmina Jach - 7 Lutego 2021

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje proboszcz Kazimierz Bednarski

Kazimierz Bednarski, wieloletni proboszcz koszalińskiej parafii, zmarł dziś w szpitalu. Tragiczna informacja o jego śmierci została przekazana przez władze diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Niech spoczywa w spokoju.

Ksiądz Kazimierz Bednarski odszedł w niedzielę 7 lutego 2021 roku we wczesnych godzinach porannych. Był zarażony koronawirusem. Kilkanaście dni temu trafił do szpitala z powodu poważnych powikłań. Niestety, przegrał trudną walkę o życie.

Kazimierz Bednarski nie żyje

- W niedzielę, 7 lutego o godzinie 9:00, w szpitalu w Koszalinie zmarł ksiądz prałat Kazimierz Bednarski, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie - napisano na oficjalnej stronie internetowej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Ksiądz Kazimierz Bednarski przyszedł na świat 10 marca 1948 roku. Pochodził z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy w archidiecezji częstochowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1976 roku w Białogardzie, w kościele Mariackim.

Na początku lat 80. został skierowany do Koszalina w celu budowy nowego kościoła na Osiedlu Północ. Wkrótce został mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie, z której 4 listopada 1980 roku została wydzielona nowa parafia pw. Ducha Świętego.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

Ksiądz Kazimierz Bednarski został pierwszym proboszczem nowopowstałego kościoła. W diecezji sprawował funkcje diecezjalnego referenta duszpasterstwa młodzieży żeńskiej, kanonika honorowego kapituły kolegiackiej w Kołobrzegu, członka Komitetu Diecezjalnego VI Światowego Dnia Młodzieży oraz diecezjalnej komisji II Polskiego Synodu Plenarnego.

Od grudnia 1993 roku wcielał się w rolę kapelana honorowego papieża Jana Pawła II. Współorganizował wizytę Ojca Świętego w Polsce w 1993 roku. W latach 2008-2011 był dziekanem dziekanów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Sprawował opiekę duszpasterską nad rzemieślnikami w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Kapłan był założycielem Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Koszalinie, w których skład wchodziły szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum, a także budowniczym ośrodka parafialnego pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Na kompleks składają się: kościół, plebania, dom parafialny, dwa budynki szkół katolickich oraz sklep parafialny.

-Odszedł do Pana nasz proboszcz, ksiądz Kazimierz Bednarski. [...] Codziennie o 17:30 w kościele odmawiać będziemy różaniec. Bądźmy razem w tych trudnych dla nas chwilach. Odpowiedzmy tym, do czego przez 40 lat nas zachęcał - modlitwą, wiarą, oddaniem Kościołowi i zaangażowaniem w życie parafii- napisano na stronie internetowej koszalińskiej parafii.

- Odejście księdza Kazimierza Bednarskiego to niepowetowana strata dla Koszalina i całej lokalnej społeczności. Ksiądz prałat wielokrotnie wspomagał słowem, czynem, a także materialnie wielu potrzebujących - dodał rzecznik prasowy prezydenta Koszalina. Wszystkim parafianom oraz współpracownikom kapłana składamy wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/koszalininfo.pl/gk24.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News