Żona ukrywała prawdę
Unsplash/ David Tomaseti
Monika Majko - 4 Lutego 2021

Żona ukryła przed mężem chorobę. W krótkim czasie zmarli oni i trójka ich dzieci

Żona nie chciała ujawnić bliskim prawdy o swojej chorobie. U kobiety potwierdzono zakażenie COVID-19, jednak ta ukrywała wynik badania przed swoim mężem. Niedługo później zmarła, a wraz z nią ukochany oraz ich troje dzieci.

Mężczyzna długo nie wiedział o tym, że jego żona zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Kobieta przyznała się dopiero wtedy, gdy mężczyzna nie chciał zrezygnować z rodzinnego spotkania. Kilka tygodni później cała rodzina już nie żyła.

Żona ukrywała przed mężem zakażenie COVID-19

Pierwsze objawy COVID-19 pojawiły się u 36-latki już w połowie grudnia zeszłego roku. Verónica García Fuentes ze stanu Tachira w Wenezueli wykonała test PCR, który potwierdził zakażenie koronawirusem. Kobieta zorganizowała sobie kwarantannę w domu, jednak ukryła wyniki badań przed swoimi najbliższymi.

Wenezuelka tłumaczyła mężowi i dzieciom, że po prostu bardzo ciężko przechodzi grypę. Jak podała gazeta „La Nación”, Verónica García Fuentes miała ukrywać prawdę o swoim stanie zdrowia ze strachu.

O tym, że przeszła zakażenie koronawirusem, poinformowała męża dopiero pod koniec grudnia. Wyznała mu prawdę, by powstrzymać mężczyznę przed udziałem w rodzinnym spotkaniu towarzyskim, które mogło narazić innych krewnych na infekcje.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Po nowym roku Verónica García Fuentes zachorowała na zapalenie płuc. Rodzina kobiety natychmiast zrobiła testy na koronawirusa, jednak wszyscy dostali negatywne wyniki. Niestety, stan 36-latki stale się pogarszał, aż w końcu trafiła do szpitala.

Kilka dni później hospitalizowany został również 33-letni mąż kobiety, który trafił do placówki w poważnym stanie. W ciągu tygodnia oboje zmarli, a do końca stycznia życie straciły również ich dzieci - 17-letni syn oraz 4-letnie bliźniaczki.

Ogromna tragedia wstrząsnęła nie tylko okolicznymi mieszkańcami, ale całym krajem. Lokalne władze zaapelowały o przestrzeganie podstawowych środków ostrożności i zachowanie szczególnej czujności w czasie zagrożenia epidemicznego.

- Wszystko, co wygląda jak Covid, to Covid, dopóki nie zostanie udowodnione coś przeciwnego - przekazała miejscowa lekarka Amelia Fressen.

Z danych WHO wynika, że w Wenezueli do tej pory potwierdzono ponad 128 tysięcy przypadków COVID-19, które 1209 razy zakończyły się śmiercią. Na całym świecie do tej pory zakażenie wirusem SARS-COV-2 wykryto u ponad 105 mln ludzi, a z powodu infekcji koronawirusem zmarło łącznie ponad 2,27 mln osób.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News