COVID-19 śmierć żałoba TVP Polskie Radio
Pixabay.com, autor: ArturLuczka
Joanna Szwalikowska - 14 Stycznia 2021

TVP i Polskie Radio w żałobie. Informacje o śmierci przekazała rodzina, przegrał z COVID-19

Wieloletni pracownik Polskiego Radia oraz TVP, Stefan Chomnicki, nie żyje. Niestety nie udało mu się wygrać z zakażeniem COVID-19. Smutne informacje przekazała rodzina.

Stefan Chomnicki zmarł z powodu zakażenia COVID-19. Smutną wiadomość o cenionym wieloletnim pracowniku Polskiego Radia, a także TVP przekazali bliscy. Mężczyzna pracował w charakterze realizatora dźwięku przy wielu znanych produkcjach.

Niestety, nie udało mu się wygrać z COVID-19. Stefan Chomnicki nie żyje

-Dnia 29 grudnia 2020 r., po długiej walce z COVID-19, w szpitalu MSWiA w Warszawie zmarł w wieku 79 lat ŚP Stefan Chomnicki- czytamy w nekrologu zamieszczonym na portalu e-teatr.pl.

Stefan Chomnicki urodził się w 1941 roku. Ukończył Zespół Szkół Radiotechnicznych RADIOBUDY w Dzierżonowie. Następnie latami pracował na stanowisku realizatora dźwięku. Jego osiągnięcia były bardzo cenione.

Przez wiele lat współpracował między innymi z Polskim Radiem we Wrocławiu oraz Katowicach. Był również związany z Wytwórnią Filmową POLTEL, a także Telewizją Polską, gdzie przyczynił się do realizacji wielu znanych produkcji.

Pojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyPojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyCzytaj dalej

- Wieloletni pracownik Polskiego Radia we Wrocławiu i Katowicach, Telewizyjnej Wytwórni Filmowej POLTEL i Telewizji Polskiej, operator dźwięku m.in. serialu „Boża podszewka” i filmu fabularnego „Pułkownik Kwiatkowski”- czytamy w nekrologu.

Nie sposób wymienić wszystkie produkcje, które powstały dzięki współpracy Stefana Chomnickiego. Ma on na swoim koncie współpracę dźwiękową między innymi w produkcjach dokumentalnych, jak „Tajemnice Jasnej Góry” czy „Opowieść o człowieku, który wykonał 552 proc. normy”, a także wielu innych produkcjach fabularnych i spektaklach.

- Uroczystość pożegnania odbędzie się dnia 16.01.2021 r. od godz. 12.00 do godz. 14.00 w sali Domu Pogrzebowego STYKS w Warszawie, ul. św. Wincentego 79. Prochy zostaną złożone w grobie rodzinnym w Olkuszu dnia 18.01.2021 o godz. 12.30 na cmentarzu parafialnym, o czym zawiadamiają pogrążeni w smutku Żona, Syn, Siostra z Rodzinami - poinformowano.

Realizator dźwięku to jedna z wielu osób, których nie mamy okazji zobaczyć na ekranie podczas emisji rozmaitych produkcji, choć w ogromnym stopniu odpowiadają za ich powodzenie. Głównym zadaniem takiej osoby jest uzyskiwanie odpowiedniego brzmienia dźwięku, a także współpraca z reżyserem dźwięku.

Z reguły realizator dźwięku nie ma wyznaczonych godzin pracy, w związku z czym zawód ten może wiązać się z pracą w dni wolne czy dyżurami nocnymi. Czasami zdarza się nawet, iż przez kilka dni pracownicy są zmuszeni pozostawać poza miejscem zamieszkania.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Nekrologi NET, E-teatr, Film Polski, Praca PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News