Zagadka dla bystrzaków
Facebook.com @MBACampusLife
Monika Majko - 14 Lutego 2021

Który kształt nie pasuje do pozostałych? Zagadka dla największych bystrzaków

Co jakiś czas w sieci pojawiają się zagadki, których rozwiązanie przysparza internautom sporo kłopotów. Ta zagadka przeznaczona jest dla największych bystrzaków. Sprawdź, czy jesteś w stanie wskazać poprawną odpowiedź.

Autorzy tej zagadki przekonują, że tylko nieliczni są w stanie znaleźć odpowiedź na pytanie, który z kształtów nie pasuje do reszty, w czasie krótszym niż 10. Podobno wyzwanie podjął nawet sam Bill Gates, a rozwiązanie zadania zajęło mu dwa razy więcej czasu.

Zagadka dla bystrzaków

Inteligencja to według definicji cecha umysłu, warunkująca m.in. zdolność do postrzegania, analizy oraz adaptacji otoczenia. Osoby inteligentne wyróżniają się zdolnością rozumienia i uczenia się oraz wykorzystywania swojej wiedzy i umiejętności w różnych sytuacjach.

W sieci pełno jest testów na inteligencję, które mają sprawdzać m.in. zdolność do abstrakcyjnego i logicznego myślenia, a także spostrzegawczość i intuicję. Internauci uwielbiają je rozwiązywać, a wiele z nich zyskuje ogromną popularność.

Ta wyjątkowa zagadka pojawiła się m.in. na profilu facebookowym MBACampusLife i jest przeznaczona dla wybitnych bystrzaków. Autorzy grafiki zapewniają, że tylko nieliczni są w stanie znaleźć poprawne rozwiązanie w czasie nieprzekraczającym 10 sekund.

Większość osób popełnia ten sam błąd. Kostki toaletowe zakłada się w inny sposóbWiększość osób popełnia ten sam błąd. Kostki toaletowe zakłada się w inny sposóbCzytaj dalej

Zadanie polega na tym, by poprawnie wskazać kształt, który nie pasuje do reszty. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest banalna, okazuje się, że wiele osób nie radzi sobie z tą zagadką.

Na obrazku widać pięć różnych kształtów, które znajdują się na jednolitym, szarym tle. Wśród nich jest jedno koło oraz jeden kwadrat o innym kolorze. Przyjrzyj się dokładnie grafice i wskaż kształt, który według ciebie nie pasuje do reszty rysunku.

Zagadka jest podchwytliwa, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystkie kształty na obrazku wydawać się mogą bardzo podobne, a zarazem niepasujące do reszty. Wiele osób twierdzi nawet, że zadanie jest niemożliwe do wykonania.

Istnieje jednak poprawna odpowiedź na postawione przez autorów zagadki pytanie, dlatego warto dokładnie przeanalizować rysunek i zastanowić się nad rozwiązaniem. Kiedy je znajdziemy, na pewno poczujemy satysfakcję. Jeśli jednak nie udało ci się rozwiązać zagadki, poniżej znajdziesz prawidłową odpowiedź.

Do reszty kształtów nie pasuje pierwsza figura, czyli duży czerwony kwadrat z czarną obwódką. To właśnie ten kwadrat nie jest unikatowy. Koło nie ma kątów, kolejny kwadrat jest innego koloru, czwarta figura nie ma czarnej ramki, a ostatnia jest najmniejsza ze wszystkich.

Zagadka dla bystrzaków

Zagadka dla bystrzaków

Facebook.com @MBACampusLife

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Papilot

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News