Wiesław Gołas jest pod opieką bliskich
Jan Bielecki/East News
Monika Majko - 18 Lutego 2021

Córka Wiesława Gołasa przekazała, jak czuje się ojciec. Cały czas pozostaje pod opieką żony

Wiesław Gołas już od jakiegoś czasu zmaga się ze zdrowotnymi kłopotami, a niedawno media obiegły informacje o tym, że 90-letni aktor przeszedł udar. Córka ujawniła prawdę o stanie zdrowia swojego słynnego ojca, który pozostaje obecnie pod opieką bliskich.

Kilkanaście lat temu Wiesław Gołas przeszedł zawał, a od jakiegoś czasu gwiazdor ma również problemy z chodzeniem. Mimo kłopotów ze zdrowiem aktor nie tracił jednak dobrego humoru i 90. urodziny świętował z energią i radością. Niestety, niedawno media obiegły niepokojące informacje o obecnym stanie cenionego artysty.

Wiesław Gołas trafił do szpitala z powodu udaru

Wiesław Gołas pod koniec ubiegłego roku trafił do szpitala. Aktor miał udar, który niestety odcisnął ogromne piętno na jego stanie zdrowia. 90-letni gwiazdor może chodzić, ale ma problemy z mową. Bliscy aktora zapewniają jednak, że jego stan jest stabilny.

– Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku. Ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze – przekazała żona Wiesława Gołasa, cytowana przez protal o2.pl.

– Nie ma powodów do wielkiego niepokoju. A co najważniejsze: ojciec nadal ma świetny humor. Dzwonię do niego prawie codziennie, zawsze zaczynam oczywiście od pytania, jak się czuje. A on niezmiennie odpowiada, że świetnie – przekazała córka aktora, Agnieszka Gołas, w rozmowie z portalem wp.pl.

Bogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecają operację, aktor jej unikaBogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecają operację, aktor jej unikaCzytaj dalej

Córka gwiazdora dodaje, że problemy zdrowotne jej ojca nie są żadnym zaskoczeniem, ponieważ jest on w bardzo zaawansowanym wieku i to naturalne objawy starości. Agnieszka Gołas podkreśliła, że jak na swój wiek jej ojciec trzyma się bardzo dobrze.

– Myślę, że nie ma sensu doszukiwać się dziś sensacji w jego stanie zdrowia – podkreśliła córka Wiesława Gołasa.

– Jestem absolutnie przekonana, że lepiej skupić się na jego dorobku, przypominać jego role i pamiętać o tym, jak wielkim jest skarbem narodowej kultury – dodała

Agnieszka Gołas wie, co mówi, jest bowiem autorką biografii swojego sławnego taty. W książce można przeczytać o najważniejszych rolach aktora. Choć gwiazdor wciąż stara się cieszyć życiem, od kilku miesięcy nie wychodzi z domu ze względu na zły stan zdrowia. Aktorem opiekuje się ukochana żona, Marii Krawczyk-Gołas.

– Gdyby nie Marysia, pogubiłbym się. Żyję tylko dzięki niej. Jestem wielkim szczęściarzem, bo spotkałem kobietę, która nie dość, że mnie kocha, to w dodatku jest moim najlepszym przyjacielem – zacytował słowa aktora o żonie portal o2.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News