Zapalona świeczka
Kyle/ Unsplash
Artur Łokietek - 13 Marca 2021

Gdańsk: autobus zderzył się z osobówką. Nie żyje jedna osoba

W Gdańsku doszło do poważnego zderzenia autobusu miejskiego z samochodem osobowym. Wypadek miał śmiertelny skutek - jedna osoba nie żyje, druga przebywa w szpitalu. Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej.

Kolejny tragiczny w skutkach wypadek. Tym razem miał miejsce w Trójmieście, a konkretniej - w Gdańsku. Jak donosi m.in. „Super Express”, w stłuczce wziął udział samochód osobowy i autobus komunikacji miejskiej.

Obydwa pojazdy zderzyły się przy ulicy Spacerowej, na wysokości ogrodu zoologicznego, w kierunku Obwodnicy Trójmiejskiej.

- Do zderzenia autobusu miejskiego z samochodem osobowym doszło w piątek wieczorem w Gdańsku – przekazał cytowany przez PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku mł. bryg. Łukasz Płusa.

Niestety, wydarzenie pociągnęło za sobą tragiczne konsekwencje. Jedna osoba, kierowca samochodu osobowego, nie żyje. Jego pasażerka aktualnie przebywa w szpitalu. Podano, że jest w ciężkim stanie.

Nie żyje zaginiona 7-latka z Ukrainy. Policja przekazała wstrząsające ustaleniaNie żyje zaginiona 7-latka z Ukrainy. Policja przekazała wstrząsające ustaleniaCzytaj dalej

Tragiczny wypadek samochodowy w Gdańsku

Jak przekazała straż miejska, pasażerom autobusu nic się nie stało, ucierpiały osoby znajdujące się wyłącznie w samochodzie. W środku autobusu było 10 osób, a pojazd odbywał trasę z Gdyni do Gdańska Oliwy.

Kierowca autobusu pomagał w ewakuacji pasażerów, którzy opuścili pojazd o własnych siłach. Jak przekazał rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, chodzi o autobus linii 171 operatora BP Tour.

- Tuż po godz. 20.00 policjanci odebrali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Spacerowej. Kierujący osobowym mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus. W wyniku zdarzenia kierowca mercedesa poniósł śmierć, ranna została 22-letnia pasażerka samochodu. Ruch na ul. Spacerowej jest wstrzymany– przekazała cytowana przez portal se.pl gdańska policja.

- Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują cztery załogi radiowozów, biegły z zakresu medycyny sądowej, a także policyjny technik, który zabezpiecza ślady oraz sporządza dokumentację fotograficzną. Policjanci ustalają świadków oraz szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia – dodali funkcjonariusze.

Z powodu wypadku na ul. Spacerowej autobusy linii 169, 171, 179 kursowały objazdem w obie strony przez ul. Słowackiego. Mogły wystąpić też czasowe opóźnienia ze względu na prace strażaków wydobywających autobus z rowu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: se.pl, gdansk.pl, radiogdansk.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News