Strażak przy wozie strażackim
Jon Pauling/ Pixabay
Artur Łokietek - 9 Lutego 2021

Wielki pożar w Wielkopolsce. 16 zastępów straży pożarnej w akcji

Do olbrzymiego pożaru doszło w podpoznańskim Wysogotowie. Płonie warsztat samochodowy, dym widać z daleka. W środku najpewniej znajdują się skrajnie łatwopalne materiały. Na miejsce przybyło aż 16 zastępów straży pożarnej, by uczestniczyć w niebezpiecznej akcji.

W ostatnich dniach w całej Polsce dochodziło do szeregu mniej lub bardziej poważnych pożarów. Zaledwie przed paroma dniami w nocy rozpętał się olbrzymi pożar jednego ze sklepów Lidl w Warszawie.

Jeszcze wcześniej tragiczne skutki miał pożar w podwarszawskim Piastowie, gdzie zaczął płonąć jeden z budynków mieszkalnych. Ogień zaczął trawić nawet dach, nie udało się wtedy ewakuować wszystkich. Stwierdzono dwie ofiary śmiertelne. Kolejne dwie z obrażeniami trafiły do szpitala.

Tym razem sytuacja nie dotyczy jednak Warszawy, a oddaloną o ponad 300 kilometrów wieś pod Poznaniem. We wsi Wysogotowo doszło do poważnego pożaru, który widać z naprawdę dużej odległości.

- Pali się warsztat samochodowy o wymiarach 120 m na 50 m. Obecnie około połowę hali, czyli 600 m kw., objął ogień. W środku znajdują się opony, auta i butle z gazami technicznymi. Nie mamy osób poszkodowanych – podał cytowany przez „TVP Info” oficer prasowy poznańskiej PSP st. kpt. Michał Kucierski.

Polsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Adam KopczyńskiPolsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Adam KopczyńskiCzytaj dalej

Dym widać z daleka, płonie hala w Wysogotowie

Przy ulicy Skórzewskiej we wsi Wysogotowo znajduje się hala należąca do jednego z pobliskich zakładów z branży motoryzacyjnej. Wybuchł tam ogień, który może powodować spore niebezpieczeństwo.

Z uzyskanych od strażaków informacji wynika, że na miejscu pracuje aktualnie aż szesnaście zastępów straży pożarnej. Jak wspominał cytowany powyżej Michał Kucierski, na ten moment nie ma żadnych informacji o tym, jakoby ktoś miał ucierpieć w pożarze.

Pożar w Wysokogotowie

Fot. epoznan.pl/fragment z wideo/Facebook

Nie wiadomo też, czy rozprzestrzenianie się ognia zostało opanowane. Strażacy nie zdradzili takiej informacji. Ciężko więc stwierdzić, czy ogień w hali jest pod kontrolą.

W środku warsztaty znajdowały się jednak materiały skrajnie łatwopalne, co z pewnością przysporzyło strażakom większej liczby problemów. Mowa choćby o samochodach i częściach do nich, oponach, a także i butlach z gazami technicznymi.

W internecie już teraz pojawiły się pierwsze nagrania pożaru. Wynika z nich, że ogień i dym widać z naprawdę daleka. Sytuacja naprawdę mogła przedstawiać się znacznie gorzej, niż wygląda na załączonym wideo.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: tvp.info, epoznan.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News