Ryszard Petru - zdjęcie
flickr.com/Piotr Drabik
Adrian Sobolewski - 5 Czerwca 2019

Data urodzenia Ryszarda Petru. Z kim polityk będzie świętował?

Ryszard Petru był swego czasu jednym z największych nazwisk w polskiej polityce. W 2015 utworzona przez niego partia polityczna - Nowoczesna - stała się czwartą siłą w parlamencie, w niektóry przedwyborczych sondażach prześcigając nawet znaną i mający ugruntowany elektorat Platformę Obywatelską.

Ryszard Petru od 2015 stał się jedną z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie politycznej. W ciągu kilku miesięcy utworzył partię polityczną, która w szczycie swojej popularności dorównywała w sondażach największym partiom politycznym, które istniały w Polsce już od wielu lat. Kim jest ten polityk i kiedy świętuje swoje urodziny?

Ryszard Petru - żona, dzieci, Joanna Schmidt, wiek i data urodzenia

Ryszard Petru jest bardzo kolorową postacią, która w polskiej polityce przewija się już od lat. Jest on ekonomistą, skończył w 1997 roku Szkołę Główną Handlową. Od początku swojej kariery maczał place w polityce, między innymi będąc jednym z doradców Leszka Balcerowicza. Później pracował także w Banku Światowym, gdzie zajmował się sprawami Polski i Węgier. Następnie zajmował wysokie miejsca w bankach BPH oraz PKO BP.

W 2015 roku Ryszard Petru powołał do życia partię polityczną nazwaną Nowoczesna Ryszarda Petru. Miała to być partia, która zaburzy tworzący się quasi-dwupartyjny system w Polsce, gdzie jedynymi liczącymi się partiami były Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Było to ugrupowanie centrowo-liberalne, które programem celowało raczej w odebranie wyborców PO niż w walkę ideologiczną z PiSem.

Od 2017 roku życie prywatne Petru stało się jedną z głównych pożywek mediów w Polsce. Okazało się, że polityk wdał się w romans z jedną z posłanek jego partii - Joanną Schmidt. Nie byłoby to nic wielkiego, przecież jest dorosłym człowiekiem, a związki wewnątrz partii politycznej nie są zabronione, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie, już od 1997 roku, Ryszard Petru był żonaty. Jego żona, Małgorzata Petru, nie była zachwycona takim obrotem sprawy, szczególnie po prasowych rewelacjach o romantycznym wyjeździe Petru i jego kochanki na portugalską Maderę. Jeszcze w tym samym roku para ogłosiła separację, a rok później rozpoczęła się ich sprawa rozwodowa, która trwa do dziś. W całej tej sprawie bez wątpienia najbardziej poszkodowane są dzieci - Ryszard i Małgorzata mają dwie córki, Katarzynę i Magdalenę.

Nawet dziś wiele osób zastanawia się, kiedy Ryszard Petru ma urodziny - przecież jest on nadal bardzo popularną postacią, która może jeszcze pozostawić swój ślad w historii polskiej myśli politycznej. Ekonomista i polityk urodził się we Wrocławiu, 6 lipca 1972 roku. Oznacza to, że już niedługo będzie świętował swoje 47. urodziny! Jeśli popieramy jego polityczne starania, warto życzyć mu tego dnia powodzenia!

Ryszard Petru - nowa partia. Teraz! ma szansę na polskiej scenie politycznej?

Przez skandal, który wywołał Ryszard Petru swoją zdradą i związkiem z Joanną Schmidt, bardzo szybko utracił on przywództwo w partii Nowoczesna, którą przecież sam założył. Jego następczynią została Katarzyna Lubnauer, a sam Petru odszedł na kilka miesięcy na ubocze życia politycznego.

Jednak już w 2018 roku powrócił, najpierw z tzw. Planem Petru, czyli kontrpropozycją dla Planu Morawieckiego, a później, już po opuszczeniu Nowoczesnej, z nową partią polityczną, nazwaną dumnie Teraz! Niestety, nie zobaczyliśmy jej list w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego - dwie przedstawicielski partii wystartowały w tych wyborach z list Wiosny Roberta Biedronia i zdobyły znikomą ilość głosów, a sam Petru nie pojawił się na listach wyborczych.

Ryszard Petru - memy, Twitter i Facebook są ich pełne

W związku ze skandalem obyczajowym, który wstrząsnął Nowoczesną w 2017 roku, pojawiło się naprawdę wiele śmiesznych obrazków i wpisów na Twitterze i Facebooku, które komentowały zachowanie ówczesnego przywódcy czwartej partii w parlamencie.

Najpopularniejszym tematem była oczywiście podróż Petru i Schmidt na Maderę, w którą udali się podczas jednego z wielkich strajków opozycji w 2017 roku. Pojawiło się wtedy wiele głosów, że jest to zupełnie niesmaczne zachowania, a memy i obrazki komentowały to w bardzo zabawny sposób. Po dziś dzień, wyszukując w polskim internecie słowa "Madera', łatwo natkniemy się nie na oferty wakacyjne, a właśnie na memy z Ryszardem Petru.

Obrazy Pikio

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Powódź tysiąclecia - potworna tragedia nawiedziła Polskę 22 lata temu
  2. Doda przed operacjami plastycznymi. Jak kiedyś wyglądała wokalistka?
  3. Sara Muldner czyli Julka z Na dobre i na złe. Jak wygląda teraz?
  4. Maciej Myszkowski - jak wyglądał mąż Steczkowskiej w młodości?
  5. Pikio: Wykop i Top 10 najciekawszych AMA na portalu w 2018 roku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News